Masz prawo wiedzieć. Zapytanie do Wójta Krasnego w ramach dostęp do informacji publicznej

W dniu 05.09.2016 r. Pełnomocnik grupy Inicjatywnej referendum w Gminie Krasne złożył do wójta gminy Krasne wniosek o udostępnienie informacji w następującym zakresie: treść złożonego wniosku poniżej.


Krasne, dnia 05 -09-2016r.

Benedykt Czajkowski
36-007 Krasne 213
Inicjator referendum                                  

Pan Wilhelm Woźniak
Wójt Gminy Krasne

Na podstawie art.2 ust.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. nr 112 poz.1198 ) zwracam się z wnioskiem o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

1.Proszę podać, dlaczego do dnia dzisiejszego nie ma na stronie Urzędu Gminy oświadczeń majątkowych pracowników gminy w myśl ustawy powinny być umieszczone niezwłocznie, co jest łamaniem przez Pana obowiązującego prawa.

2.Proszę podać zarobki brutto zastępcy wójta jak i sekretarza urzędu gminy Krasne.

3.Proszę podać z nazwiska i funkcji ile Pan zatrudnił ludzi w urzędzie gminy i podległych jednostkach nowych pracowników od początku Pana kadencji do dnia dzisiejszego i z jakimi poborami, oraz ilu zastał Pan pracowników po objęciu stanowiska na początku kadencji.

Niezmiernie oczekuję na należytą i wyczerpującą odpowiedź.                                                                                                                                                                                                                      Benedykt Czajkowski


załącznik odpowiedz gminy Krasne z 19.09.2016 r.  na złożony wniosek

dostep-do-informacjiCo władza ma do ukrycia, czego się boi???
Dopiero po złożeniu wniosku ukazały się na stronie dlatego w odpowiedzi z dnia 19.09.2016 r. na wniosek na 1 i 2 pytanie pracownik urząd kieruje po dane na stronę internetową urzędu gminy Krasne-BIP. Gdyby te dane były opublikowane w terminie tobyśmy nie wnioskowali o ich udostępnienie.

Zgodnie z zapisem daty modyfikacji artykułu na stronie BIP (http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej) wynika że oświadczenia majątkowe nie były opublikowane na BIP. przed złożeniem wniosku http://www.gminakrasne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/urzad/oswiadczenia-majatkowe-pracownikow/

Data modyfikacji: 2016-09-05 | Osoba modyfikująca: Michał Chmiel

Poniżej przedstawiamy Oświadczenia majątkowe pracowników Gminy Krasne

Oświadczenia majątkowe wójta gminy Krasne

oświadczenie majątkowe za rok 2014

oświadczenie majątkowe za rok 2015

Oświadczenia majątkowe zastępcy wójta

oświadczenie majątkowe za rok 2014

oświadczenie majątkowe za rok 2015

Oświadczenia majątkowe sekretarza urzędu gminy Krasne

oświadczenie majątkowe za rok 2014

oświadczenie majątkowe za rok 2015

źródło: gminakrasne.pl


Co władza ma do ukrycia, Czego się boi???
Dlaczego wójt Krasnego nie udzieliły odpowiedzi na 3 pytanie zgodnie ww. wnioskiem, tylko lakonicznie udzielił wyjaśnień, przecież pytanie było prosto sformułowane:

3. Proszę podać z nazwiska i funkcji ile Pan zatrudnił ludzi w urzędzie gminy i podległych jednostkach nowych pracowników od początku Pana kadencji do dnia dzisiejszego i z jakimi poborami, oraz ilu zastał Pan pracowników po objęciu stanowiska na początku kadencji.
Odnosząc się do odpowiedzi na 3 pytanie w odpowiedzi w pkt 2 informujemy że informatyk został zatrudniony na 1/2 etatu w urzędzie gminy oraz na 1/2 etatu w podległej gminie placówce Zespołu Ekonomiczno-Administracyjny Obsługi Szkół.
Następnie dlaczego w odpowiedzi władze gminy nie wykazały zatrudnienia nowych pracowników:
Zastępca Wójta Gminy Krasne – Violetta Błotko
Sekretarz Gminy Krasne – Robert Żołynia
Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Krasnem – Marcin Brzychc
Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem – Marek Frączek
Skoro nie otrzymaliśmy wyczerpującej odpowiedzi, tylko lakoniczne wyjaśnienie, to ile jeszcze jest zatrudnionych nowych pracowników?

Przecież wynagrodzenia dla pracowników są i tak wypłacane z budżetu Gminy Krasne z naszych podatków !

źródło: referendumkrasne.pl


Redakcja portalu strazow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu.

 

One thought on “Masz prawo wiedzieć. Zapytanie do Wójta Krasnego w ramach dostęp do informacji publicznej

Dodaj komentarz