Koronawirus w Krasnem. Zakażony proboszcz. Sanepid ustala, kto miał z nim kontakt

W czwartek ksiądz proboszcz tutejszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Kapłan od kilku dni źle się czuł. W minioną niedzielę już nie sprawował posługi kapłańskiej. We wtorek 8 września trafił do szpitala w Dębicy, gdzie wykonano mu test pod kątem COVID-19.

Rzeszowski sanepid potwierdził dzisiaj, że duchowny ma dodatni wynik testu na Koronawirusa. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i ustalana jest lista osób, z którymi mógł mieć ksiądz w ostatnich dniach kontakt.
Sanepid apeluje, aby każdy, kto mógł mieć kontakt z duchownym i zauważy u siebie objawy chorobowe, zgłosił się do oddziału sanitarno-epidemiologicznego.

Na pewno wszystkie osoby z którymi miał kontakt zostaną objęte kwarantanną.

Proboszcz ostatni raz kontakt z wiernymi miał w ubiegłym tygodniu. Sanepid ustalił, że ksiądz był w miejscowej szkole podstawowej 2 września i miał dwie godziny zajęć. Jeśli któryś z parafian miał z nim bliższy kontakt i zaobserwuje niepokojące objawy, powinien się jak najszybciej zgłosić.

W parafii Krasne do poniedziałku zostali objęci kwarantanną dwaj wikariusze. Od wtorku do soboty w parafii Krasne Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych.

Zalecono, by w kościele została przeprowadzona dezynfekcja. Na niedzielne Msze św. zostanie zorganizowane zastępstwo.

W sobotę 12 września w kościele w Krasnem miał być udzielany Sakrament Bierzmowania, w piątek miała być próba – została odwołana dla kandydatów z parafii Krasne.

Decyzją biskupa rzeszowskiego została przeniesiona do parafii Palikówka. Informujemy kandydatów, że tegoroczny Sakrament Bierzmowania, ze względu na pandemię został przeniesiony z parafii Krasne do parafii Palikówka.

W sobotę o godz. 10:00 udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z byłej VIII klasy z Parafii Strażów i Palikówka.

W piątek o godz. 18:45 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Palikówce odbędzie się próba młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

czytaj więcej …

Komunikat w sprawie udzielania tegorocznego Sakramentu Bierzmowania

 

 

Dodaj komentarz