Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 30 sierpnia 2020 r. w województwie podkarpackim

Od 30 sierpnia do 7 listopada 2020 r. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów uruchamianych przez POLREGIO na terenie województwa podkarpackiego. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo – inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej – Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz ograniczeniami wynikającymi z ogłoszonego stanu epidemii COVID-19.

POLREGIO kontynuuje realizację oferty przewozowej obejmującej połączenia kolejowe na terenie województwa podkarpackiego zgodnie z zamówieniem Organizatora Przewozów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Mając na uwadze wdrożenie nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 kursowanie niektórych pociągów POLREGIO zostało zawieszone.

30 sierpnia ostatnie kursy tego lata odbędą pociągi sezonowe z Rzeszowa do Sandomierza i Zamościa oraz z Jarosławia do Lublina. Pociągi do słowackiej miejscowości Medzilaborce pojadą jeszcze w pierwszy weekend września w piątek, sobotę i niedzielę. Warto skorzystać.

Na dworcu Rzeszów Główny dobiega końca remont torów i peronów. Do użytku częściowo został oddany tunel pod torami łączący dwie strony miasta, a od zmiany rozkładu jazdy podróżni będą mogli korzystać z wszystkich trzech peronów.

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 71 dla niektórych pociągów z Rzeszowa do i z Lublina i Stalowej Woli Południe zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja Zastępcza na odcinkach: Rzeszów – Tarnobrzeg, Rzeszów – Kolbuszowa, Głogów Młp – Tarnobrzeg lub Stalowa Wola Rozwadów – Stalowa Wola Południe. Szczegóły na załączonym rozkładzie jazdy. Do pociągów z komunikacją zastępczą do Tarnobrzega będzie kursował dodatkowy BUS w relacji Huta Komorowska – Majdan Królewski – Huta Komorowska dowożący i odwożący podróżnych pomiędzy tymi stacjami do i od pociągów zasadniczych.

Na bieżąco śledzimy frekwencję w swoich pociągach w całej Polsce i w porozumieniu z władzami samorządów województw, które są organizatorem regionalnego transportu kolejowego, odpowiednio dopasowujemy ilość połączeń oraz ilość i pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach.

POLREGIO wprowadziło również szereg środków ostrożności i radzi pasażerom jak zadbać o to, aby podróżować bezpiecznie. Opracowana procedura przywracania połączeń jest zgodna z planami przygotowanymi przez Zarząd w ramach powołanego w trakcie epidemii Zespołu Zarządzania Kryzysowego POLREGIO oraz uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych:polregio.pl ,rozklad-pkp.pl i portalpasazera.pl.

Z uwagi na korekty w rozkładzie jazdy apelujemy do podróżnych, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów.

Do pobrania
Rzeszów Główny – Przemyśl Główny – Rzeszów Główny
Rzeszów Główny – Tarnów – Rzeszów Główny
Rzeszów Główny – Jarosław – Horyniec Zdrój
Rzeszów Główny – Stalowa Wola – Lublin
Rzeszów – Jasło – Gorlice
Jasło – Sanok – Medzilaborce
Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk

Dodaj komentarz