7. PKO BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada zapraszamy na kolejne sportowe wydarzenie – 7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Uczestnicy będą mogli uczcić na sportowo Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, a także wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc 2-letniej Wiktorii.

W zeszłym biegu, linię mety przekroczyło 1858 zawodników, co było najlepszym dotychczas wynikiem w naszym mieście. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu. Wszyscy uczestnicy będą ubrani w białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu na starcie stworzą żywą flagę Polski. Na samym końcu, za wszystkimi biegaczami, ruszy ekipa z wielką 35-metrową biało-czerwoną flagą.

Biegacze wystartują z okolic Centrum Handlowego Plaza przy alei Tadeusza Rejtana, a następnie skręcą w aleję majora Wacława Kopisto i przebiegną Mostem Zamkowym przez rzekę Wisłok. Dalej trasa poprowadzi ulicami Kilara, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańska, Żeglarska, ścieżka wzdłuż Wisłoka, Podpromie, Kilara, Most Zamkowy, Kopisto, Rejtana.

Podczas 7. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie każdy będzie mógł się włączyć w charytatywną akcję biegową. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Wiktorii”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę, która zostanie przekazana na konto organizacji, w której dziecko jest podopieczną – Fundacji Serca dla Maluszka. 2-letnia Wiktoria urodziła się ze zniekształconymi kościami nóg oraz stawów kolanowych i biodrowych. Ma szanse na chodzenie dzięki wielu operacjom przeprowadzonym w USA.

Dodaj komentarz