Ogłoszenia Parafialne Niedziela–Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016 r.

W poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przeniesiona ze względu na dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od jutra biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych.


We wtorek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy dla Intronizacji N.S.P.J. w naszej parafii i za grzeszników.


W sobotę 14.05 o godz. 10:00 w Katedrze Rzeszowskiej święcenia prezbiteratu. Polecamy w modlitwie kandydatów do święceń.


Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Władysławy Laskowskiej.


W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego.


Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na potrzeby parafii, bo trzecia niedziela miesiąca.


Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.


Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, jak co roku będziemy uczestniczyć w procesji do czterech ołtarzy. W tym roku będziemy szli na Kamieniec i proszę o zrobienie ołtarzy następujących parafian:

I ołtarz – u Świerk i Mendrala;

II ołtarz – u Głowiak i Krata;

III ołtarz – u Buk, Nowak;

IV ołtarz – u Grzegorza Morycza i Zdeb;

Do pomocy przy organizacji prac przy ołtarzu proszę sąsiadów.


Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie sprzątającej i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i za złożone ofiary. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:

Grudniewicz Iwona, 2) Pasierb Urszula, 3)Brzykowska Zdzisława, 4) Małek Małgorzata, 5) Szajnar Elżbieta, 6)Ziemniak Barbara, 7) Wojtyszyn Anna, 8) Kołodziej Bożena. Grupa sprzątająca informuje w zakrystii, o której godzinie w poniedziałek i sobotę będzie sprzątać kościół.


Msze święte w tym tygodniu o godz.18:00, w sobotę też rano o godz. 7:00.


Zapowiedzi przedślubne:
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


1)Dominik Łukasz Szybisz, stan wolny, syn śp. Adama i Urszuli Adamiec, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem, Parafia Strażów z Izabelą Ritą Skomra, stan wolny, córka Artura I Renaty Rzezicka, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia MB Królowej Polski w Rzeszowie. Zap 3.


2)Jarosław Kazimierz Barnat, stan wolny, syn Bolesława i Katarzyny Buk, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Mariolą Kołodziej, stan wolny, córka Andrzeja i Bożeny Skrobacz, ur. w Strażowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 3. 


3) Jarosław Wiesław Ostrowski, stan wolny, syn Wiesława i Elżbiety Bartman, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Barbarą Mazur, stan wolny, córka Roberta i Agnieszki Mazur, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 2.


INTENCJE MSZALNE –01.05. – 08.05.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com