Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.

 1. Dzisiaj na prośbę Ojca Świętego Franciszka jest zbiórka ofiar pieniężnych do puszek po Mszy św. jako Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy.t6-570x181

 2. Dzisiaj 24 kwietnia jest obchodzona w Polsce Niedziela Modlitw za Kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „MIŁOSIERNI NA DROGACH”.kierowca_dekalog-810x440

 3. W środę 27.04. w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna. Będziemy gościć Ks. BP Edwarda Białogłowskiego.
 4. Plan wizytacji:9:30 – Powitanie i Msza św.,11:00 – Przedszkole,11:30 – Zespół Szkół,13:00 – obiad,13:45 – kancelaria,15:00 – chory,15:30 – rodzina wielodzietna,16:15 – cmentarz,

  17:00 – spotkanie z grupami w kościele,

  18:00 – Msza Św. z S. Bierzmowaniem.

  Bardzo proszę o liczne przybycie na Msze św. o godz.9:30 by przywitać Ks. BPa, oraz na Msze św. z obrzędem Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy św. wieczornej składka na Duszpasterstwo Młodzieży. Zapraszam Grupy Duszpasterskie, które funkcjonują w Parafii: Róże Różańcowe, Apostolat Margaretka, Akcja Katolicka, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Grupa Modlitewna dla Intronizacji NSPJ w Parafii, Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Radia Maryja I TV Trwam, Szkolne Koło Caritas, Schola, LSO, KSM, Koło Misyjne, na Msze św. i spotkanie o godz. 17:00. Zapraszam też Strażaków do udziału w tej uroczystości oraz Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Strażowie. Spowiedź przed S. Bierzmowania codziennie pół godziny przed Mszą św. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła i obejścia do tej uroczystości. Próba generalna przed wizytacją jutro tj. poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.


 5. Próba dzieci komunijnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

 6. Przyszła niedziela to I-a niedziela miesiąca i składka na WSD w Rzeszowie i 1 maja rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, w niedzielę litania do NMP będzie śpiewana o godz. 15:45, a Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 15:30. Zapraszam.
  Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.


 7. Próba Scholi w wtorek o godz. 16:30.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Ślęzak Wanda, 2)Możdżeń Barbara, 3)Ignac Katarzyna, 4)Gunia Jadwiga, 5)Szczepek Katarzyna, 6)Ćwikła Magdalena, 7)Gunia Teresa, 8)Popek Bogumiła.

 9.  Msze św. w tym tygodniu o godzinie 18:00, w sobotę o godz. 14:00 Msza św. ślubna.

 10. 2 tygodnie temu po sumie znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Można zgłosić się po odbiór w zakrystii.

 11. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

 12. Zapowiedzi przedślubne:
  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


  1) Marcin Łukasz Siwik syn Zdzisława i Anny Domarska, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Urszulą Krystyną Zając, córka Mariana i Haliny larwa, stan wolny, ur. w Biłgoraju, zam. w Woli Kulońskiej, Parafia Potok Górny. Zap. 3.


  2) Mariusz Krzysztof Puziewicz, syn Piotra i Ewy Wiercioch, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Łukawcu, Parafia Łukawiec p.w. Miłosierdzia Bożego z Izabelą Karoliną Kumor, córka śp. Wiesława i Marii Tokarz, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. 3.


  3)Krzysztof Kamil Blim, syn Zbigniewa i Lucyny Szpetnar, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem Parafia Strażów z Katarzyną Koba, córka Janusza i Lucyny Śpiewak, ur. w Kolbuszowej, zam. w Przyłęk Parafia Ostrowy Tuszowskie. Zap 2.


  4)Dominik Łukasz Szybisz, stan wolny, syn śp. Adama i Urszuli Adamiec, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem, Parafia Strażów z Izabelą Ritą Skomra, stan wolny, córka Artura I Renaty Rzezicka, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia MB Królowej Polski w Rzeszowie. Zap 1.


  5)Jarosław Kazimierz Barnat, stan wolny, syn Bolesława i Katarzyny Buk, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Mariolą Kołodziej, stan wolny, córka Andrzeja i Bożeny Skrobacz, ur. w Strażowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 1           


 13. INTENCJE MSZALNE –25.04. – 01.05.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

źródło: parafia.strazow.pl