Ogłoszenia parafilane 24 niedziela zwykła – 17.09.2023r.

1. Dziś puszka na Radio VIA i składka na potrzeby parafii.

2. We wtorek o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.

3. W liturgii w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, we wtorek wspomnienie dowolne NMP z La Salette, pojednawczymi grzeszników, w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w sobotę wspomnienie świętego o. Pio z Pietrelciny.

4. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych z kl.III, a po sumie spotkanie z rodzicami.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary i sprzątanie kościoła, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Halakowie, 2)Jowita Jachowicz, 3)Barbara Rabczak, 4)Joanna Wajda, 5)Dorota Piotrowska, 6)Bernadetta Boryczko, 7)Agnieszka Rędzia, 8)Małgorzata Woś, 9)Magdalena Sowa i nowi mieszkańcy.

7. Bóg zapłać za wpłaty w tym tygodniu na remont cmentarza u sołtysa ze Strażowa z nr 148, 297, 60d, 256, 377g, 92, 208 i na konto ze Strażowa z nr 304. Obecnie został zakończony II etap remontu ogrodzenia cmentarza. Koszt prac wyniósł 22.000 zł (dwadzieścia dwa tysiące złotych) rozpoczął się III etap remontu więc proszę o dalsze wpłaty na ten cel.

8. Jest nowy projekt witraża sakrament małżeństwa, zawieszony w gablotach, można się z nim zapoznać, bo będzie wykonywany.

9. W zakrystii są do nabycia wydane z okazji 30-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej piękne albumy o kościołach diecezji rzeszowskiej – dekanatów rzeszowskich min. o Strażowie. Cena 100 zł. Warto zakupić bo jest przedstawiona historia parafii i zdjęcia z kościoła.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Kard. Semeraro: W świadectwie i męczeństwie Ulmów odkrywamy na nowo wielkość rodziny

Intencje mszalne od 18 – 24.09.2023 r.

Kard. Semeraro: Szczególnym elementem beatyfikacji Ulmów jest to, że na drodze męczeństwa zostaje beatyfikowana cała rodzina

Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

Rzecznik KEP: Niech nasza komunikacja przyczynia się do budowania wzajemnego porozumienia

Nie jesteś ochrzczony? Możesz to zmienić! Zaproszenie Diecezjalnego Centrum Katechumenatu

Komunikaty Kurii – 24. niedziela zwykła, 17.09.2023 r.

Dodaj komentarz