Awarie i interwencje

Elektroniczny serwis zgłaszania usterek

Zgłoszenie awarii lub interwencji

Chcesz zgłosić problem?

Zgłoś zdarzenie wymagające interwencji

Elektroniczny serwis zgłaszania usterek na terenie sołectwa Strażów Gmina Krasne.
Inicjatywa ta umożliwia mieszkańcom zgłaszanie bezpośrednio na stronie internetowej zauważonych braków i usterek w różnych kategoriach (infrastruktura, bezpieczeństwo, zachowanie czystości sołectwie w gminie, itp.) i monitorowania przebiegu ich usuwania/naprawy.

System obejmuje zgłaszania takich jak m.in.
– problemów infrastruktury jak: ubytki w drodze, nierówne chodniki dla pieszych, uszkodzone znaki drogowe, przystanki autobusowe, itp.;
– problemów w kwestii bezpieczeństwa: brak barierek, przejść dla pieszych w niebezpiecznych miejscach, niedziałające oświetlenie, uszkodzone przeprawy, mostki przez rzeki,
– czy też czystości terenu: nielegalne wysypiska śmieci, niedziałający prawidłowo wywóz śmieci, graffiti.
Każdy z mieszkańców, użytkowników systemu, może dodawać opis problemu, zdjęcia, linki do filmów oraz zaznaczać dany problem na mapie gminy Krasne.

Zgłoś problem!

Jeżeli zauważysz jakiś problem w swoim najbliższym otoczeniu – dziurę w drodze, zniszczony przystanek, porzucone śmieci w lesie itp. – nie przechodź koło tego obojętnie! Nie licz na to że „samo się zrobi”, weź sprawę w swoje ręce!


Jak to działa?

Kliknij na zakładkę “zgłoś”, na stronie http://strazow/zglos-problem zaznacz myszką lokalizację usterki na mapie, lub wypełnij formularz podając miejsce alertu, naciśnij przycisk “DALEJ” dodaj krótki opis problemu (jeżeli możesz to dodaj również zdjęcie).

Każde zgłoszenie jest rejestrowane w systemie, a alert widoczny dla wszystkich korzystających ze strony.
Następnie alert poprzez nas (portal strazow.pl) przekazywany jest do osób odpowiedzialnych za daną kwestię. Tym sposobem chcemy ułatwić mieszkańcom Sołectwa Strażów i okolic komunikację na linii samorząd-mieszkańcy. Jesteśmy na samym końcu gminy Krasne i nie zawsze dla nas oczywiste problemy są znane włodarzom.

Zgłaszający może również pilnować, czy usterka została załatwiona, czy jej stan nie pogorszył się itp.
Aby wzmocnić siłę oddziaływania naszych interwencji warto zgłoszenie popierać i komentować przez pozostałych użytkowników serwisu.

Co możemy zgłaszać?

np. dziury w drogach,  zniszczone przystanki, niedziałające światła, zwalone drzewo, porzucone śmieci i inne problemy, które uważacie, że trzeba rozwiązać przez odpowiedzialne służby/osoby.

 Można również zgłaszać w łatwy sposób alerty korzystając z aplikacji na telefon.

Pobierz aplikację na:

platforma QR Code

Android

android-seeclickfix

Windows Phone

windows-phone-seeclickfix

iPhone

iphone-seeclickfix