Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

1. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście syna Bożego do ludu i oczekiwaniem jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W Adwencie są odprawiane Msze św. Roratnie, w parafii o godz. 17:00. Zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Spowiedź Adwentowa codziennie przed Mszą św. nie będzie spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Haliny Kłęk.

3. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Pierwsza sobota zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam.

5. Za tydzień składka na cele diecezjalne.

6. Przez okres Adwentu trwa szczególna akcja trzecioświatowa.

7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje oryginalne kartony w ramach „Paczki dla Ukrainy”. Mogą parafianie sobie je wziąć w zakrystii, wypełnić konkretnymi produktami i przynoszą paczkę z powrotem do zakrystii, skąd w odpowiednim czasie zostanie dostarczona do centrali Caritas, skąd zostanie wysłana na Ukrainę.

8. Są też świece Wigilijne jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas pomaga najbiedniejszym dzieciom. Cena dużych świec 18 zł; cena małych świec 8 zł. Rozprowadzają je jak co roku członkowie Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W przyszłą niedzielę 4 grudnia obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach, wspierając Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek po każdej Mszy św.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Edward Kurdziel, 2)Teresa Drapke, 3)Henryk Morawski, 4)Zofia Kwoszcz, 5)Aneta Lech, 6)Andrzej Korchowicz, 7)Aleksander Maziarz, 8)Małgorzata Cebula, 9)Anita Kipczak – Haśko, 10)Marta Tomaka i nowi mieszkańcy.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na witraże do kościoła: ze Strażowa na konto z nr. 160, 378e, 439a, bez numeru; z nr. 388, 170, 26, 34, 332, 29, 201,6 ,326. Bóg zapłać!

12. Od 1 grudnia ks. Paweł odprawia gregoriankę za śp. Rafała Rączy.

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.


Adwentowy dzień skupienia Akcji Katolickiej

Intencje mszalne od 28-30.11 do 01-04.12.2022 r.

List pasterski biskupa rzeszowskiego na Adwent 2022 r.

BĄDŹCIE GOTOWI I CZUWAJCIE!

Przewodniczący Episkopatu na Adwent: Najważniejsze jest duchowe przygotowanie

Sympozjum „Sługa Boży Jacek Krawczyk – (nie)zwykły student KUL”

Ponad pół tysiąca wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas na spotkaniach w Jaśle i w Rzeszowie

Papież podziękował Polakom za modlitwę za prześladowanych chrześcijan

Dodaj komentarz