Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

2. W poniedziałek, wtorek i środę (7, 8, 9. V), wypadają dni krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i Błogosławieństwo Boże w pracy. Początek Nabożeństw Krzyżowych i majowych o godz. 17:30, śpiewamy litanię do Wszystkich Świętych i do NMP, a w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława BM.

4. We wtorek o godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego o godz. 17:30. Różaniec w tym tygodniu odmawia róża Pasierb Emilii.

6. W sobotę 12 maja o godz. 10:00 w Boguchwale święcenia Diakonatu. Kleryk Jakub Gunia z naszej parafii otrzyma niższe święcenia kapłańskie, modlimy się w jego intencji.

7. W sobotę od godz. 16:00 – 17:00 spowiedź dzieci i rodziny przed Pierwszą Komunią Świętą. Pierwsza Komunia Święta w przyszłą niedzielę 13 maja o godz. 10:30. W tym roku do Pierwszej Komunii św. Przystąpi 20 dzieci. Rodzice dzieci komunijnych proszeni są do koszenia trawy i porządków przy kościele oraz dekoracji kościoła.

8. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii, można też wpłacać na konto parafialne, numer na stronie parafialnej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Małgorzata Rak, 2)Dorota Twardowska, 3)Urszula Siwik, 4)Edyta Wąsacz, 5)Joanna Dziedzińska, 6)Elżbieta Malec, 7)Agnieszka Cyran, 8)Ewa Michnar, 9)Dariusz Rąb, 10)Wojciech Bryła.

10. Do zrobienia ołtarzy w Boże Ciało na dzień 31 maja 2018 r. są proszeni:
Puziewicz Andrzej z rodziną i sąsiedzi – I ołtarz;
Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „Strażowianie” przy bramie cmentarnej – II ołtarz;
Lucyna Gunia z rodziną i sąsiedzi – III ołtarz;
Renata Gaweł z rodziną i sąsiedzi – IV ołtarz;
Porządek Mszy św. w Boże Ciało 7:30,9:30 z procesją, 16:00.

11. Zapowiedzi przedślubne:
1.Piotr Bogusław Świder, stan wolny, syn Tadeusza i Krystyny ur. w Rzeszowie zamieszkały w Zagorzycach Dolnych, Parafia Zagorzyce Dolne z Wiolettą Anną Magoń, stan wolny, córka Stanisława i Anny, urodzona w Łańcucie, zamieszkała w Krasnem Parafia Strażów. Zap. III

2.Rafał Paweł Karnas, syn Grzegorza i Małgorzaty Filip, ur. w Rzeszowie, zam. w Łące Parafia Łąka z Małgorzatą Joanną Błońska, ur. w Rzeszowie, zam. w Parafii Strażów. Zap. I.

12. Nabożeństwo Majowe w tygodniu o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30 i Msza święta, ale w poniedziałek, we wtorek i w piątek też Msza św. o godz. 7:00, 18:00.

Relacja FOTI i VIDEO z Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 3 MAJA

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - 3 MAJA


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz