Bezpłatne badania profilaktyczne w Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w ZOZ nr 2

ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza wszystkie Panie na bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się 8 marca w Przychodni przy ul. Fredry 9 w godz. 8.00 – 12.30.

Na Panie czekają bezpłatne badania, m.in.: mammograficzne, cytologiczne, spirometryczne oraz wiele innych atrakcji.

Pacjentki odwiedzające ZOZ nr 2 w Rzeszowie w dniu swojego święta będą mogły wykonać szereg badań  profilaktycznych, m.in.: bezpłatną mammografię i cytologię w ramach programu profilaktycznego NFZ. Szczegółowe informacje na temat badań można uzyskać w Poradni Ginekologicznej pod nr telefonu 17 86 13 605.

Dodatkowo, wszystkie Panie będą miały możliwość wykonania bezpłatnych pomiarów ciśnienia i glukozy we krwi oraz zrobienia badań spirometrycznych. Badania będą wykonywane bez skierowania, wystarczy przyjść i zająć kolejkę.

Organizatorzy przygotowali również zaproszenia na bezpłatne badania krwi. Do wyboru dostępne będą dwa pakiety: „lipidogram” lub „morfologia i żelazo”. Liczba pakietów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

To nie koniec atrakcji jakie przygotował organizator. Oprócz badań profilaktycznych na Panie czekają konsultacje z dietetykiem na temat prawidłowego sposobu odżywiania oraz pomiary wagi i składu masy ciała, które pozwolą określić wiek metaboliczny całego organizmu.

Odwiedzające ZOZ nr 2 Panie będą mogły również zadbać o swoją urodę, uzyskać porady dotyczące prawidłowej pielęgnacji skóry i wykonać zabiegi pielęgnacyjne na twarz i dłonie.

Z okazji Dnia Mężczyzny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 zaprasza wszystkich Panów, do aktywnego udziału w tym święcie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – m in. badania spirometryczne, pomiary wagi i składu ciała na wadze TANITA, bezpłatne badania krwi w kierunku przerostu prostaty i wiele innych.

9 marca 2018 r. w rzeszowskim Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 , z okazji Dnia Mężczyzny odbędzie się  akcja prozdrowotna, skierowana do wszystkich Panów z terenu Rzeszowa i okolic.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji z dietetykiem, wykonać bezpłatne pomiary wagi i składu ciała na specjalistycznej wadze TANITA oraz uzyskać wiele informacji na temat zdrowego odżywiania.

Dodatkowo, szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę typowo męskich schorzeń, m. in. przerostu prostaty. W związku z tym, w programie znalazły się bezpłatne badania krwi na obecność antygenu gruczołu krokowego (PSA). Jest to marker nowotworowy, który pozwala wykryć raka prostaty
w bardzo  wczesnym stadium.  Badanie zalecane jest mężczyznom po 50. roku życia.

Panowie będą mogli otrzymać również zaproszenia na bezpłatny lipidogram. Badanie powinno się wykonywać profilaktycznie, bez względu na wiek. Liczba badań krwi jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatora. W godz. 8.00 – 12.30 wszyscy Panowie będą mogli wykonać badania spirometryczne, EKG oraz zmierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie tętnicze.

Dodaj komentarz