Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo”

W niedzielę, 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w II Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.

Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Dochód z niej trafi na konto Caritas Polska.

Rodziny w Aleppo wciąż potrzebują pomocy…

„Na imię mam Fatah Alla i mam troje dzieci. Dziękujemy Wam za Waszą pomoc. Musieliśmy się przeprowadzić z powodu zamieszek i wojny. Gdyby nie Wy, nie dałbym rady zapewnić moim dzieciom nawet jedzenia. Pomagacie mi je wychować. Przez okoliczności wojny wszystko podrożało i potrzebujemy dalszej pomocy. Proszę o dalsze wsparcie. Potrzebujemy Was. Dziękuję od serca” – to tylko jedno z podziękowań, jakie napływają do Caritas Polska od rodzin objętych opieką w ramach projektu „Rodzina rodzinie”. Abyśmy mogli nadal pomagać, zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej największej akcji pomocowej w historii Polski.

Jak można pomóc:

Aby wesprzeć działania Caritas Polska i włączyć się w pomoc mieszkańcom Aleppo,  można:

– dołączyć do programu „Rodzina rodzinie” – szczegóły na: www.rodzinarodzinie.caritas.pl

– wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)

– dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

O programie „Rodzina rodzinie”

Program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego  „Rodzina rodzinie” rozpoczął się 4 października 2016 r. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, którego nazwisko otwiera listę darczyńców dostępną na stronie internetowej projektu: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/.

Początkowo celem pomocy miało być 20 rodzin, po ponad 14 miesiącach regularna pomoc dociera do ok. 9 tys. rodzin. Dla wielu to jedyne wsparcie, dzięki którym mogą przetrwać. Do dzisiaj Caritas Polska, dzięki ofiarności darczyńców, przekazała na pomoc syryjskim rodzinom ponad 30 mln złotych. Wiele rodzin, którym pomaga Caritas Polska to matki samotnie wychowujące dzieci, ich ojcowie albo zginęli podczas wojny, albo od kilku lat służą w armii i nic nie wiadomo o ich losach, bądź musieli uciekać. Dzięki pomocy płynącej z programu „Rodzina rodzinie” mogą nabyć kilka amperów energii, kupić jedzenie, leki i opłacić mieszkania.

Zdjęcie tytułowe przedstawia szopkę w zniszczonej katedrze św. Eliasza w Aleppo.

 

Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Dochód z niej trafi na konto Caritas Polska.

Info za —> episkopat.pl: Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo”

Program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego  „Rodzina rodzinie” rozpoczął się 4 października 2016 r. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, którego nazwisko otwiera listę darczyńców dostępną na stronie internetowej projektu: rodzinarodzinie.caritas.pl.

Caritas Polska podjęła decyzję o kontynuacji programu „Rodzina rodzina” w roku 2018 ze względu na nadal dramatyczną sytuację tysięcy syryjskich rodzin – ofiar konfliktu wojennego. Oznacza to, że potrzebujące pomocy rodziny z Aleppo, Maluli, Homes i Hasaki nadal będą otrzymywać pomoc od Caritas Polska.

Dzięki ogromnej hojności Polaków, obecnie Caritas Polska udziela regularnej pomocy około 9 tysiącom syryjskich rodzin. Otrzymują one zapomogi finansowe w wysokości od 30.000 do 50.000 syryjskich funtów (w zależności od liczby osób w rodzinie). Jednocześnie, abyśmy mogli nadal pomagać, zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej największej akcji pomocowej w historii Polski.

Czytaj dalej —> Caritas.pl: Program „Rodzina rodzinie” będzie kontynuowany w 2018 r.

 

Dodaj komentarz