Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela Adwentu – 10.12.2017r.

1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek w celu wsparcia kościoła katolickiego Europy na Wschodzie, Rosji i Azji Środkowej.

2. Zbiórka Ministrantów w poniedziałek po Mszy świętej.

3. We wtorek po Mszy świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. W środę 13 grudnia będziemy przeżywać 36 rocznicę ogłoszenia Stanu Wojennego- mydlimy się w Intencji Ojczyzny.

5. We czwartek o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

6. Różaniec w tym tygodniu odmawia róża Kawy Józefy.

7. W piątek Caritas Parafialny odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. W sobotę 16.XII rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus, od 17.XII do 24.XII bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

9. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają kwartalne dni modlitw (dawne suche dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin – czynimy ofiary na rzecz ubogich (podarunki świąteczne), pielęgnujemy chrześcijańskie zwyczaje w rodzinie.

10. W przyszłą niedziele składka na ogrzewanie kościoła bo trzecia niedziela miesiąca.

11. W zakrystii są kalendarze misyjne na ścianę na 2018 rok w cenie 5 zł.

12. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Grabowska Magdalena, 2)Rędzia Bogumiła, 3)Oczoś Beata, 4)Szałęga Beata, 5)Kumor Maria, 6)Pierzchała Małgorzata, 7)Kalisiak Irena, 8)Jaworska Dorota, 9)Jaworska Maria, 10)Cyrek Danuta, 11)Kwoka Katarzyna.

14. Msze św. Roraty w tygodniu o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenia społeczne

Zwracam się do czytelników portalu str@żów.pl i mieszkańców Strażowa z prośbą o wyrażenie poparcia poprzez składanie i zbieranie podpisów pod petycją dotyczącą wybudowania prawoskrętu – dodatkowego pasa ruchu drogowego dedykowanego do skrętu w prawo umożliwiającego płynne włączanie się do ruchu dla pojazdów jadących od miejscowości Strażów w kierunku Rzeszowa, na skrzyżowaniu obok restauracji „Karczma pod Strzechą” i „Kolorado”.

Wybudowanie dodatkowego pasa ruchu znacznie poprawi bezpieczeństwo podczas wjazdu na drogę nr 94.
Pełna treść petycji dostępna jest na stronie str@żów.pl i parafia.strazow.pl

Zbieranie podpisów pod petycją mieszkańców Strażowa w sprawie wybudowania prawoskrętu przy wyjeździe ze Strażowa na Rzeszów

Listy do podpisu pod petycją znajdują się za ławkami w kościele parafialnym w Strażowie oraz w ZS w Strażowie. Prosimy o liczne poparcie przedmiotowej petycji.

Grzegorz Morycz – sołtys sołectwa Strażów
Patronat akcji Portal Str@żów.plźródło: youtube.com

Dodaj komentarz