Ogłoszenia parafialne 26 niedziela zwykła 01.10.2017r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po południu o godz. 15:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństw październikowych i o godz. 16:00 Msza święta. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2. W dni powszednie w kościele parafialnym odmawiamy Różaniec o godz. 17:30. Zapraszam.

3. W poniedziałek po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

4. W środę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja przed Intronizacją NSPJ w naszej parafii. Rozpoczęcie rekolekcji przed oddaniem parafii NSPJ Króla Królów i Pana Panów w rodzinie w następną niedzielę 8 października. Nauki rekolekcyjne prowadzi o. Waldemar Sojka Redemtorysta ze Szczecinka, a liturgię 11 października w środę o godz. 18:00 przewodniczyć będzie bp. Damian Muskus z Krakowa. (plan rekolekcji jest podany na tablicy ogłoszeń, parafianki rozdają przed kościołem ulotki z planem rekolekcji).

Program rekolekcji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla

5. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej odbędzie się Ogólnopolska Akcja Modlitewna: „RÓŻANIEC DO GRANIC”, na zakończenie 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Tego dnia, wierni naszej ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. W naszej diecezji są 4 kościoły stacyjne: Gładyszów, Zdynia, Krempna i Polany. Rozpoczęcie wydarzeń w kościołach stacyjnych o godz. 10:30, wspólna modlitwa różańcowa o godz. 14:00.

Różaniec do granic w Diecezji Rzeszowskiej

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w pierwszy piątek o godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00.

7. W pierwszą sobotę zakończenie Nabożeństw Fatimskich o godz. 18:00 Msza św. i po mszy św. Różaniec wokół kościoła. Przynosimy lampiony. Zmiana tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych. Po nabożeństwie dzieci otrzymają znaczki za uczestnictwo w modlitwie różańcowej.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na remont dzwonów. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty.

9. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Aleksander Kuziara, 2)Barbara Dzimira, 3)Beata Wilkos 4)Grażyna Dec, 5)Andrzej Wcisło, 6)Barbara Rzeszutko, 7)Anna Stochla, 8)Anita Machowska, 9)Beata Janusz, 10)Małgorzata Cyrnek.

11. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00.

12. W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości w Rzeszowie w Parku Papieskim od godz. 11:30. W naszej parafii po mszach św. zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bądźmy ofiarni.

XVII DZIEŃ PAPIESKI „Idźmy naprzód z nadzieją”


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony”, opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.

DWIE KORONY – dokument fabularyzowany, premiera: 13.10.2017r.

“Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie…

 

Dodaj komentarz