Komisja konkursowa wyłoniła finalistów konkursu SOŁECTW@ w sieci

Szanowni czytelnicy strony sołectwa Strażów miło nam poinformować, że nasza strona informacyjna strazow.pl zwyciężył na poziomie wojewódzkim i zakwalifikował się do ścisłego finału IV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2016”.

Organizatorem Konkursu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. W tym roku do konkursu zakwalifikowało się blisko 100 stron internetowych sołectw z całej Polski.

OTO FINALIŚCI:

Dolnośląskie

Kujawsko-Pomorskie

Łódzkie

Lubuskie

Mazowieckie

Małopolskie

Opolskie

Podlaskie

Podkarpackie

Pomorskie

Śląskie

Świętokrzyskie

Warmińsko-mazurskie

Wielkopolskie

Zachodniopomorskie

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Minister Cyfryzacji – Anny Streżyńskiej.

Finał IV edycji konkursu „Sołectw@ w sieci” i wręczenie nagród odbędzie się 12 października br. w Poznaniu, podczas konferencji „WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA” zorganizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM.114558-pol_wojewodztwo_podkarpackie_coa

Wśród finalistów reprezentujących poszczególne województwa zostaną wyłonione 3 nagrody główne (nasza strona reprezentuje województwo podkarpackie)

Ponadto informujemy że administrator strony strazow.pl i Sołtys Sołectwa Strażów zostali zaproszeni przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów do Poznania i z ogromną przyjemnością przyjęli i potwierdzili uczestnictwo w konferencji.podkarpackie_przestrzen_otwarta
Prosimy trzymać za naszą stronę 
strazow.pl kciuki.

Już dzisiaj zapraszamy na relację  z ww. wydarzenia oraz  do codziennego odwiedzania naszego serwisu informacyjnego obiektywny-niezależny strazow.pl

Do zobaczenia na strazow.pl

min solectwo strazow

 

 

zdjęcie:  konkurs.kss.org.pl


 

11 thoughts on “Komisja konkursowa wyłoniła finalistów konkursu SOŁECTW@ w sieci

 1. Witam Redaktora strony, witam Pana Sołtysa.

  Wreszcie taka strona !
  Bardzo potrzebna w dzisiejszej dobie!
  Dzięki tej stronie mogliśmy zaistnieć w internecie i na świecie.
  Bardzo wiele potrzebnych informacji i wiadomości lokalnych w jednym miejscu.

  Należy się dyplom uznania dla Pana Administratora – Redaktora.

 2. Pięknie !!!
  Z całym szacunkiem należy się uznanie dla tej strony , każdy kto wchodzi na tą stronę jest zachwycony.
  Jest się czym chwalić i cieszyć – zwycięstwo na poziomie wojewódzkim !
  Życzymy powodzenia w finale IV edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą, wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2016”
  To potwierdza że strona cieszy się wielkim uznaniem a hasło które przyświeca tej stronie ” Serwis Informacyjny Obiektywny-Niezależny strazow.pl ”
  nie jest pustym sloganem i na pewno poprowadzi do kolejnego zwycięstwa.
  Wiemy że kosztowało to dużo charytatywnej pracy, chęci i zaparcia Pana Redaktora – Administratora strony.
  Ale takie wyróżnienie rekompensuje ten poniesiony trud.
  Jeszcze raz powodzenia . Oby tak dalej !
  Wszystkiego dobrego życzą wdzięczni Strażowianie 🙂

 3. Wszystko na temat, wszystko w jednym miejscu. Dzięki tej stronie wiem kiedy leje, kiedy grzeje, kiedy mam płacić za śmieci, podatki idt. nawet ostrzeżenia że złodzieje grasują ! Jest też rozkład jazdy autobusów do nas oraz informacje parafialne. R ! E ! W ! E ! L ! A ! C ! J ! A !

Dodaj komentarz