Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań. Czego się boją?

30 września 2016 r. na łamach strony referendumkrasne.pl ukazał się artykuł: Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań. Czego się boją? poniżej tekst.  Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań i nie pokazuje mieszkańcom całej prawdy jaka faktycznie jest.

Niech mieszkańcy Gminy Krasne zobaczą jak nam władza utrudnia przeprowadzenia spotkań i cały czas mamy pod górkę, pytanie Czego się boją – rozmawiać?
Z uwagi na to że organem władzy w sołectwie jest Sołtys danego Sołectwa Pełnomocnik inicjatora referendum gminnego zwrócił się do Sołtysów Sołectwa Krasne, Malawy, Strażowa i Palikówki o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami w celu wyjaśnienie, jakie korzyści będą dla mieszkańców z chwilą połączenia się z miastem Rzeszów i rozwiać narosłe wątpliwości – wybór będzie należał w demokratyczny sposób do mieszkańców sołectw.

W załączeniu pisma przesłane do Sołtysów z Gminy Krasne w sprawie zorganizowania spotkań z mieszkańcami Gminy Krasne.pdf

Od Sołtysów Wsi do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy pisemnych odpowiedzi na nasze pisma oraz terminy spotkań. Czego się boją?  Dobry sołtys zadania wyznacza sobie sam. Chyba że są ludźmi wójta? Przecież Sołtysi są osobami niezależnymi, wybierani przez mieszkańców poszczególnych sołectw a nie przez władze gminy. Powinni być bezstronni i obiektywni. Jako jedyny p. Stanisław Wąs Sołtys Sołectwa Malawa zaprosił Pełnomocnik inicjatora referendum gminnego na zebranie wiejskie w dniu 25.09.2016 r. ale nie o takie spotkanie chodziło tylko z przedstawicielami Miasta Rzeszowa.

W dniu 18.09.2016 r. na zebraniu wiejskim sołectwa Krasne przedstawiciel grupy Inicjatywnej referendalnej zadał pytanie Wójtowi Gminy Krasne: Czy pan Wójt udostępni pomieszczenia w celu umożliwienia przeprowadzenia spotkań z mieszkańcami Gminy Krasne z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem? Na zadane pytanie Pan Wilhelm Woźniak Wójt Gminy Krasne odpowiedział „Jeśli ktoś chce mnie okraść to ja mam Złodziejowi otworzyć drzwi … (czy to prawda).
Co Pan Prezydent Miasta Rzeszowa chce ukraść, przecież jeszcze chce zainwestować otrzymany gwarantowany rządowy BONUS ponad 100 milionów złotych dla integrujących się samorządów, który będzie w całości wydany na tereny przyłączone Gminy Krasne. Czego takiego się boi władza gminy??? Pewno utraty stołków i kasy.

źródło: referendumkrasne.pl


Redakcja portalu strazow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu.

 

One thought on “Wójt Gminy Krasne blokuje przeprowadzenie spotkań. Czego się boją?

  1. Przecież sołtysi łaski nie robią i powinni przynajmniej dać odpowiedz tak jak to zrobił sołtys Malawy i za to należą mu się słowa podzięki.
    Widać w każdym bądź razie że całe to towarzystwo jest z jednej paki , bo co ma do tego wójt skoro sołtys został wybrany bezpośrednio przez mieszkańców.
    Skoro nie chcą zorganizować tych spotkań a na dodatek jeszcze są aroganccy to należy im podziękować w tym referendum głosując za Rzeszowem.
    Pytanie czego się boją – boją – boją, pewno utraty stołków i kasy.

Dodaj komentarz