Nowy rok szkolny 2016/2017

Wakacje już dobiegły końca. Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. mszą św. o godz. 8.00 w Kościele parafialnym p. w. NMP Królowej Polski w Strażowie, po mszy w Zespole Szkół w Strażowie o godz. 9.00 nastąpi uroczysta inauguracja roku szkolnego.

Z tej okazji życzymy wszystkim pomyślnej satysfakcji w realizacji nowych wyzwań edukacyjnych. Niech szkoła będzie radosnym miejscem zdobywania wiedzy, odkrywania i rozwijania pasji, a nauka – intelektualną przygodą.

Część uczniów już zaczyna tęsknić za wakacjami, które w tym roku były bardzo upalne. Wielu przerwa wakacyjna minęła zbyt szybko i zastanawiają się kiedy będą najbliższe dni świąteczne. Nowy rok szkolny 2016/2017 będzie miał kilkanaście dni wolnych.
Będzie więcej wolnego!
Zazwyczaj na pierwszy długi weekend trzeba czekać do listopada. Jednak tym razem trzy dni wolnego rozpoczną się 14 października, gdyż tegoroczny Dzień Nauczyciela przypada w piątek. W tym roku Wszystkich Świętych wypada we wtorek, co oznacza cztery dni wolnego. 11 listopada to piątek, czyli czeka nas kolejny trzydniowy weekend. Chociaż Wigilia wypada w sobotę, przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2017 r. Dobra wiadomość jest taka, że łącznie będzie 10 dni wolnego.
Czas ferii zimowych w 2017 roku jako pierwsi zaczynają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i śląskiego (16-29 stycznia 2017 r.).

W przyszłym roku Wielkanoc przypada 16 kwietnia. Oznacza to, że przerwa potrwa od 13 do 18 kwietnia.  Jednak to nie koniec. W dniach 19-21 kwietnia odbędą się testy gimnazjalne, dzięki czemu uczniowie z niższych klas będą mieć dni lub godziny wolne. Decyzja będzie zależeć od władz danej szkoły.

Dodaj komentarz