I RODZINNY RAJD ROWEROWY 3.X.2015

Wszyscy RAZEM…

„Wszyscy RAZEM się ruszamy i o swoje zdrowie dbamy” – pod takim hasłem w dniu 3 października odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy dla mieszkańców gminy Krasne. Udział w imprezie wzięło blisko 140 osób.
W sobotnie, słoneczne przedpołudnie z Palikówki, Krasnego, Malawy i Strażowa wyruszyły barwne grupy rowerzystów, uczestników I Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Na rowery wsiedli nie tylko uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy Krasne, ale także jej wójt Wilhelm Woźniak, sekretarz Robert Żołynia i niektórzy radni. Rozpiętość wiekowa była również imponująca. Najmłodszy uczestnik  rajdu miał niespełna 3 lata, a najstarszy ponad 60 lat więcej. – To fajnie, że tylu ludzi odpowiedziało na nasze zaproszenie i wzięło udział w tej imprezie – mówi Witold Socha, nauczyciel Zespołu Szkół w Strażowie,  główny pomysłodawca i koordynator rajdu. – Mam nadzieję, że za rok, kiedy spotkamy się po raz kolejny, będzie nas jeszcze więcej.
Po przejechaniu wyznaczonych wcześniej tras, które w dużej mierze wiodły drogami i bezdrożami naszej gminy w samo południe wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Strażowie.  Tu na strudzonych rowerzystów czekał poczęstunek przygotowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Strażowienie”. – Dla tego barszczyku warto było się męczyć i pedałować  tyle kilometrów – żartowali niektórzy uczestnicy rajdu, konsumując kolejny kubek pysznego czerwonego barszczu. A potem były konkursy, gry i zabawy z nagrodami prowadzone przez Andrzeja Wywrockiego. Do wygrania były akcesoria rowerowe ufundowane przez Urząd Gminy w Krasnem i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Sponsorami imprezy byli ponadto Zespół Szkół w Strażowie i Auchan Krasne. Ponieważ był to Rodzinny Rajd Rowerowy nie mogło zabraknąć nagrody dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w imprezie. Tą okazała się pięcioosobowa, sympatyczna rodzina państwa Twardowskich ze  Strażowa, którą tworzą pan Tomasz, pani Dorota oraz ich wspaniałe dzieci córka Natalia oraz synowie Michał i Bartłomiej.
– Widać, że w naszej gminie jest potrzeba na organizowanie tego typu imprez. To nie tylko wspaniała zabawa i aktywny wypoczynek, ale przede wszystkim integracja społeczeństwa. Już dziś zapraszam wszystkich za rok – podsumował imprezę, wójt gminy Krasne, Wilhelm Woźniak.

mgr Witold Socha

źródło: www.strazow.edu.pl