“Matki Polski dla Matek Ukrainy”. Wyjątkowy koncert w Polskim Radiu [TRANSMISJA koncertu]

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia transmisji koncertu pt. „Matki Polski – Matkom Ukrainy” w dniu 8 maja 2022 r. o godz. 19.05 w Programie 1 Polskiego Radia, na kanale YouTube Polskiego Radia oraz w Telewizji TRWAM.

Projekt zainicjowany przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR współorganizowany z Polskim Radiem to wydarzenie w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych „Psalmy Miłości i Nadziei” oraz „Psalmy Pokoju i Pojednania”.

Na scenie pod batutą Piotra Rubika i Janusza Wierzgacza wystąpią: Golec uOrkiestra, Grzegorz Kupczyk, Dariusz Malejonek, Barbara Gąsienica-Giewont, Ricky Lion, Stanisław Plewniak, Izabela Szafrańska przy akompaniamencie 8. osobowej sekcji rytmicznej, 45. osobowej orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Sienna Gospel Choir.

Głównym celem inicjatywy jest zbiórka pieniężna na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie, która potrwa do 26 maja 2022 r. – Dnia Matki w Polsce. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji:

Numer konta bankowego: 02 1240 4751 1111 0010 6574 0821

Partnerami wydarzenia są: Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowy Instytut Wolności, Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Totalizator Sportowy.

Serdecznie zapraszamy! 

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie trwa wyjątkowy koncert “Matki Matkom – Matki Polski dla Matek Ukrainy”. Zapraszamy do słuchania i oglądania transmisji z tego wydarzenia na antenie Jedynki, na Facebooku, stronie polskieradio.pl i polskieradio24.pl oraz w serwisie YouTube.
W Dniu Matki na Ukrainie specjalny koncert w Polskim Radiu
W Dniu Matki na Ukrainie specjalny koncert w Polskim RadiuFoto: Polskie Radio

TRANSMISJA:

– W tej sytuacji jaka jest, to święto nie będzie obchodzone na Ukrainie, a gros matek przebywa w tej chwili w Polsce, więc zaproponowaliśmy Polskiemu Radiu, żeby wspólnie zorganizować koncert, gdzie wielu wspaniałych artystów wystąpi dla matek z Ukrainy – powiedział prezes Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR Bogdan Romaniuk, która wraz z Polskim Radiem organizuje koncert.

W ten sposób Fundacja pragnie także zwrócić uwagę na niezłomność Ukrainek, które przekroczyły granicę, nierzadko pieszo, z niewielką walizką, niosąc dzieci na rękach.

Na scenie, pod batutą Piotra Rubika i Janusza Wierzgacza można dzisiaj zobaczyć: Golec uOrkiestrę, Grzegorza Kupczyka, Dariusza Malejonka, Barbarę Gąsienicę-Giewont, Ricky’ego Liona, Stanisława Plewniaka, Izabelę Szafrańską przy akompaniamencie ośmioosobowej sekcji rytmicznej, 45-osobowej orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Sienna Gospel Choir.

Gość specjalny z Ukrainy

Gościem specjalnym jest jedenastoosobowa rodzina Karakevic z Ukrainy, która uciekła przed wojną z okolic Jaworowa. Zabrzmią utwory skomponowane na zamówienie Fundacji SOAR realizowane w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych “Psalmy Miłości i Nadziei” i “Psalmy Pokoju i Pojednania” przez takich kompozytorów jak Piotr Rubik, Golec u Orkiestra, Michał Jurkiewicz do tekstów: Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego oraz Jerzego Łysińskiego

Koncert honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. Wydarzenie zainauguruje zbiórkę pieniężną na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie, która potrwa do 26 maja – Dnia Matki w Polsce.

Dodaj komentarz