Uwaga na bardzo silny wiatr! Ostrzeżenia 2 stopnia dla Podkarpacia

Dziś i jutro w naszym regionie będzie bardzo wietrznie, przed czym ostrzega IMGW w Krakowie. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane. „Uwaga! Dziś i jutro (18/19.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz.” Alert RCB o takiej treści został wysłany do mieszkańców całego kraju. Prognozowany jest bardzo silny wiatr, którego porywy na północy kraju mogą dochdzić do 130 km/h, na pozostałym obszarze do 110 km/h. Ostrzeżenia meteorologiczne:

Silny wiatr

stopień: 2 prawd. 85% Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Uwagi: W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.

Ważne: Od: 2022-02-19 00:00 Do: 2022-02-19 18:00 synoptyk IMGW-PIB: Adam Michniewski Czas wydania: 2022-02-18 12:07 Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

 

 
ALERT RCB - 18-19 lutego – silny wiatr. Pamiętaj aby:
  • usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr,
  • przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami,
  • zamknąć okna i drzwi,
  • nie zatrzymywać się pod drzewami,
  • zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz,
  • przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii. Wiatr może uszkodzić linie energetyczne,
  • uważać podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Dodaj komentarz