Mobilny Punkt Szczepień znów otwarty!

W najbliższą niedzielę (22.08) każda osoba chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19, będzie mogła to zrobić w specjalnym punkcie w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki). To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną porę.

Punkt będzie otwarty od 13:00 do 16:00. Tym razem na chętnych oczekiwać będzie zespół medyczny z firmy Lux Med. Szczepienie będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji po wypełnieniu ankiety i konsultacji z lekarzem. Szczepienie odbędzie się na parkingu Urzędu Wojewódzkiego, ul. Grunwaldzka 15 od strony ogrodów bernardyńskich w specjalnie przeznaczonym do tego celu klimatyzowanym kontenerze.

Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Dodatkową opiekę logistyczną zapewnia pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie  możliwość.

Przed zgłoszeniem się na szczepienie należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie z art. 32 ustawy o zawodzie lekarza, jeżeli pacjent jest małoletni, na przeprowadzenie badania wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego, a jeżeli ukończył 16 lat – także jego. Gdy dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic.

Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.

Dodaj komentarz