Zderzenie dwóch aut w Łące. Zmarła 51-latka kierująca samochodem osobowym

OSP Łąka

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w Łące. Kierująca nissanem na łuku drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się citroenem. Poważnie ranna została kierująca nissanem. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 7 w Łące. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca nissanem, 51-letnia kobieta, jadąc w kierunku Trzebowniska, na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad samochodem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam zderzyła się z jadącym z naprzeciwka citroenem. W wyniku zderzenia, 51-letnia mieszkanka gminy Trzebowniska, została poważnie ranna. Przewieziono ją do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy, zmarła. 29-letni kierowca citroena, w chwili zdarzenia, był trzeźwy.

Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Spadająca temperatura, pojawiająca się mgła, liście zalęgające na drogach – powodują, że jest ślisko. Policjanci przypominają, aby w tych coraz trudniejszych warunkach, jeździć wolniej – dostosowując prędkość do warunków panujących na drogach. Wcześniej zapadający zmierzch, czy utrzymująca się rano szarówka, sprawiają również, że inni uczestnicy ruchu są słabiej widoczni. Ograniczenie prędkości, nawet poniżej dopuszczalnej znakami i obowiązującymi przepisami, daje kierującemu więcej czasu na reakcję i pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Warto już również zadbać o wymianę opon na zimowe.

Dodaj komentarz