Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

 1. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Możliwość indywidualnego podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu grupy intronizacjinej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.
 2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi Róża Lidii Jachowicz.
 3. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
  1. Bożena Ruszel, 2. Bernadeta Rąb, 3. Ewa Chmiel, 4. Małgorzata Krauz, 5.Lucyna Kawalec, 6. Elżbieta Kula, 7.Teresa Skrobacz, 8. Elżbieta Czapor, 9. Janina Rząsa, 10. Małgorzata Weber
 4. Przypominam, że od dzisiaj w naszej parafii w niedzielę odprawiana jest dodatkowa Msza św. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i po południu o godz. 15.15 Gorzkie Żale i o godz. 16.00.
 5. Msza św. w dzień powszedni o godz. 17.00, w poniedziałek o godz. 7.00 i 17.00.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
 7. Paweł Piotr Kawa, s. +Jana i Wiktorii Kyc, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Karoliną Barbarą Klęk, c. Stanisława i Haliny Szubart, stan wolny, zam. w parafii Strażów, zapowiedź I.
 8. Mieczysław Paweł Rędzia, s. +Stanisłąwa i Bogumiły Rejman, stan wolny, zam. w parafii Strażów z: Anną Anetą Wróbel, c. Józefa i Marii Świder, stan wolny, zam. w Nosówce, parafia Zabierzów, zapowiedź I.
 9. Dominik Rybak, s. Zbigniewa i Sabiny, zam. w parafii Rzeszów Świętego Krzyża, stan wolny ,z: Mariolą Kiwała, c. Jozefa i Bernardy , zam. w parafii Strażów, stan wolny zapowiedź I.
 10. W związku z ogłoszonym przez władze zagrożeniem koronawirusem, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zachęca osoby starsze, chore oraz mające z różnych przyczyn osłabioną odporność organizmu do pozostania w niedzielę w domach i śledzenia transmisji Mszy świętych w środkach społecznego przekazu, m.in. Mszy świętej z Katedry Rzeszowskiej transmitowanej przez Katolickie Radio Via w każdą niedzielę o godz. 9.00.Natomiast Ordynariusz naszej diecezji bp Jan Wątroba udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do końca marca 2020r. osobom w podeszłym wieku, chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażaniem koronawirusem. Wszystkich prosi się o zachowanie spokoju i nie uleganie panice.
 11. Również z zaistniałą sytuacją, spowiedź przed świętami będzie odbywać się w parafii bez udziału kapłanów z dekanatu. Codziennie pół godziny przede Msza św. możliwość spowiedzi.
 12. INTENCJE MSZALNE – 23.03. – 29.03.2020r.

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz