Pokazy Lotnicze 100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych. W powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnią, spadochrony).

Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności.

Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy jak i grup pokazowych na kilka samolotów.
Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe i śmigłowce.

Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej.


31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy NA ŚWIECIE wykonamy lot akrobacyjny – mistrz świata w lotach motoparalotnią

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Państwa na pokazy lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego, które odbędą się tego samego dnia (tj. 31.08.2019) o godzinie 10:00 (po odsłonięciu pomnika). W planach pokazów:

Biało-czerwone Iskry
Para F-16
Airborne Pyrotechnics
Zespół Firebirds
Piper Cub
Łukasz Czepiela
Artur Kielak
Maciej Pospieszyński
Jurgis Kairys
3AT3 Formation Flying Team
An-2 Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła
YAK3U
Makula Aerobatic Team
Bo 105
Tiger Moth, Auster, Chipmunk, Harward
Retro Sky Team – walka powietrzna z pirotechniką
Wojciech Bógdał i Kamil Skorupski – pierwszy raz na świecie lądowanie paralotni na samolocie
CASA
Śmigłowce Mi 17/ Mi 24
Hercules
Boeing Stearman
Wiatrakowce
LOT Flight Academy
Marek Choim – wieczorny pokaz z pirotechniką
…i wiele innych

Dodaj komentarz