Ogłoszenia parafialne 17 niedziela zwykła – 28.07.2019r.

1. Dziś błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku z wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców oraz zbiórka ofiar pieniężnych do puszek w ramach obchodów XX ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa, akcji 1 gr. za 1km na środki transportu dla misjonarzy.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00, w piątek 02.08 możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.
Warunki:
1) pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga;
2)sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej);
3)komunia św.;
4)modlitwa w intencji Ojca Świętego.
W sobotę składka na Radio Maryja i TV Trwam, zmiana tajemnic różańcowych, Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła, przynosimy lampiony. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. Do zakrystii lub na konto parafialne można wpłacać ofiary na remont ogrodzenia cmentarza. W tym roku będzie wykonana część ogrodzenia – frontowa. Bardzo proszę by się mobilizować i składać ofiary pieniężne byśmy byli wypłacalni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Dłużyńska Monika, 2)Helena Hess, 3)Pasierb Bogusława, 4)Lis Eliza, 5)Koń Barbara, 6)Dragan Izabela, 7)Żołnierczyk Zofia, 8)Zawadzka Krzysztofa, 9)Ruszel Anna, 10)Bujnowicz Agnieszka.

6. Msze św. w tygodniu w poniedziałek, w środę, w piątek o godz. 7:00 i 18:00, w wtorek i w czwartek o godz. 7:00, a w sobotę o godz. 18:00. W sobotę o godz. 15:00 Msza św. ślubna.

7. Spotkanie organizacyjne grupy św. Józefa odbędzie się w niedzielę 28.07.2019r. o godz. 15:00 w parafii św. J. S. Pelczara w Rzeszowie – Pobitno. Można będzie na nim zapisać się na tegoroczną 42 pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę.

8. Od września w naszej parafii rozpocznie działalność poradnia rodzinna i będzie można zrobić kursy przedślubne dla narzeczonych. Wszystkie informacje i zapisy są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii nr kontaktowy tel. 883 491 495 (p. katechetka).

9. Zapowiedzi przedślubne: do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1)Mateusz Skuba, syn Bronisława i Barbary Dobrzańskiej, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem parafia Krasne z Dominiką Wisz, córka Artura i Doroty Lecka, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, parafia Strażów. Zap. I.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz