Kolejna studnia w Czadzie

W wiosce Soto w Czadzie powstała studnia głębinowa im. bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Wszystko dzięki ofiarności wiernych diecezji rzeszowskiej, kapłanów, sióstr zakonnych oraz mieszkańców całego Podkarpacia.

Wyrazy wdzięczności przesyła ks. Edward Ryfa, kapłan pełniący posługę misyjną w Czadzie:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wielka jest dzisiaj radość w niebie patronki kolejnej studni, ofiarowanej przez was dla naszych braci z Afryki, błogosławionej Matki Angeli Truszkowskej, której życie było wypełnione troską o najuboższych, a do takich należą ci, którzy są często pozbawieni tego, co do życia jest najbardziej konieczne.

Ta radość jest dziś nie tylko udziałem nieba, ale także mieszkańców wioski Soto, jak to widać na zdjęciach. Myślę, że jest ona także i waszym udziałem za to wielkie dobro jakie z taką wytrwałością czynicie, ofiarując wodę w wielu krajach Afryki.

Wasza działalność dla ubogich jest pięknym owocem waszej wiary i jest doceniana tutaj w Czadzie nie tylko przez chrześcijan. Pięknie też wpisuje się w działalność naszych Polskich świętych, których ofiarowane przez was studnie noszą imiona.

Myślę, że błogosławiona Matka Angela będzie się opiekować nie tylko ofiarowaną przez was studnią, ale także tutejszą wspólnotą. Niech także czuwa nad wami i opiekuje się waszym dziełem.

Z wielką wdzięcznością i darem modlitwy.

Ks. Edward Ryfa

Dodaj komentarz