Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. godz. 7:30, 9:30, 11:30. Nie ma Mszy św. po południu.

2. Jutro składka na KUL i Uniwersytet Papieski J.P. II w Krakowie.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie przynoszą indeksy.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka na Caritas. Przynosimy do świątyni przed ołtarz do koszy ofiary z jałmużny wielkopostnej – skarbonki wielkopostne.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej śle podziękowania dla parafialnego Zespołu Caritas za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki żywności. Dzięki pomocy ludziom dobrej woli Caritas Rzeszowska zebrała około 10 tyś. kg żywności. Trafią one do osób starszych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

6. Od przyszłej niedzieli czyli od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r. w naszej parafii odbywać się będą Misje Święte. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału. Nauki rekolekcyjne poprowadzą ojcowie Redemptoryści. Misje odbywają się w parafii co 10 lat, dlatego warto znaleźć czas by je przeżyć duchowo blisko Jezusa Zmartwychwstałego. Msze św. z kazaniem dla wszystkich 28.04.2019 r. Niedzielę o godz. 8:00, 10:30, 16:00.  Po Mszy świętej o godz. 17:00 Droga Krzyżowa przez parafię do krzyża u rodziny Rejman – Kowalczyk. Zapraszam. Dalszy plan misji będzie podany w następną niedzielę, oraz jest na stronie internetowej parafii, a także był rozprowadzony wcześniej w gazetce czy ulotkach.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na wtorek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Stanisława Misiewicz, 2)Elżbieta Peszko, 3)Dorota Wiatr, 4)Lucyna Buk, 5)Ewa Misiewicz, 6)Helena Jachowicz, 7)Dominika Puziewicz, 8)Wioletta Dec, 9)Anna Kuna, 10)Zającowie. Bóg zapłać rodzicom z kl. III za przygotowanie pięknego wystroju na Wielkanoc.

8. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1. Dominik Czach syn Bogdana i Edyty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Krasnem parafia Strażów z Eweliną Loret, córka Lesława i Wesławy, stan wolny, ur. w Rzeszowie i zamieszkała w Rzeszowie, parafia św. J.S. Pelczara. Zap. III
2. Bogdan Adam Lech syn Władysława i Jolanty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Strażowie, parafia Strażów z Dominiką Bożeną Ruszel, stan wolny, córka Piotra i Bożeny, ur. w Rzeszowie, zam. w Kraczkowej, parafia Kraczkowa. Zap. III

10. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W przyszłą niedzielę na sumie Chrzest Dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz