Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strażowie

W dniu 11 listopada 2018 r. w Strażowie będziemy obchodzić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy mieszkańców do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na marsz pod Grunwald przynieść ze sobą flagi narodowe.

Ks. Proboszcz, Radna Powiatowa, Rada Sołecka Strażów, ZS w Strażowie, OSP w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE” zapraszają na uroczystość Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sołectwie Strażów – 11 listopada.

 

Program uroczystości:
– godz. 10.30 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy w Strażowie;
po mszy św. przemarsz pod pomnik Grunwaldu w Strażowie w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
– uroczystości przed pomnikiem “Grunwald”:
– odśpiewanie hymnu państwowego,
– rys historyczny,
–  przemówienia,
– złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez delegacje – zaproszeni goście, ZS w Strażowie, Rada Sołecka Strażów, OSP w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”.
– odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”.

11. listopada Święto Niepodległościpolska-flaga

Dnia 11. listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość.

Dzień 11. listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku w czasie rządów komunistycznych obchodzenie tego święta było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono Święto Niepodległości. Od tego czasu jest to najważniejsze święto państwowe, zaś dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

Dodaj komentarz