Cała Polska brzmi… hymnem! Niepodległa do hymnu. Dołącz do akcji! Zaśpiewacie z nami?

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! Pokażmy, że w stulecie  odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn 🇵🇱. Zaśpiewacie z nami?

 

Dołączcie do śpiewania w swojej okolicy, lub dodajcie własne wydarzenie na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/?kind_event=anthem

Niepodległa pragnie serdecznie podziękować osobom i instytucjom, które wzięły udział w naszym spocie i włączą się w akcję “Niepodległa do hymnu!”:
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego na Kasprowym Wierchu
Michał Trzebunia – pracownik Obserwatorium
Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski
Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego – Marcin Strączek – Helios, Szymon Tylka, Janusz Gał
PKL Kasprowy Wierch
Załoga kutra ŁEB-7 wraz z kapitanem Jackiem Gołysznym
Burmistrz miasta Serock – Sylwester Edwin Sokolnicki wraz z pracownikami Urzędu Miasta
Chór Cantores Adalberti
CHÓR Gaudete
Chór Cantate nobis że Szkoły Podstawowej im. W. Zglenickiego z Woli Kiełpiskiej
Chór i Zespół Instrumentalny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Serocku
Orkiestra OSP Milanów
Polski Związek Głuchych
Łazienki Królewskie
Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkoli w Serocku
Paweł “Lojak” Kozarzewski

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Zachęcamy instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry i wszystkich, którzy tylko mają ochotę do włączenia się do akcji. Prosimy o zarezerwowanie w trakcie oficjalnych uroczystości 11 listopada kilku minut w samo południe, by wspólnie odśpiewać hymn. Wszelkie instytucje, organizacje i społeczeństwo zapraszamy do organizacji własnych akcji śpiewania hymnu lub o wystosowanie do władz lokalnych prośby o ich zorganizowanie w łatwo dostępnych miejscach – przy ratuszu czy na rynku. Organizatorów akcji „Niepodległa do hymnu” gorąco prosimy o dodawanie informacji o wydarzeniu do naszej mapy wydarzeń w zakładce Wydarzenia. Pokażmy, że wszyscy  razem świętujemy stulecie odzyskania prze Polskę niepodległości!

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z  hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Organizatorów akcji „Niepodległa do hymnu” zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas materiałów:

Plakat informujący o wydarzeniu
Słowa Hymnu Państwowego
Nuty Hymnu rozpisane na głos
Nuty Hymnu rozpisane na fortepian
Nagranie Hymnu Państwowego – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002

Dodaj komentarz