Tarnobrzeg „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje”

Prezentacje sprzętu i wyposażenia, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, konkursy – to tylko część atrakcji, z których będzie można korzystać 14 lipca w Tarnobrzegu w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Impreza informacyjno-edukacyjna, której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych w najbliższą sobotę w godz. od 13:00 do 18:00 na jeziorze Tarnobrzeskim (za Mariną). Wydarzenie jest organizowane w ramach działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W programie m.in. pokazy sprzętu i wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, WOPR-u, PCK oraz Sanepidu, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, promocja numeru alarmowego 112, tory przeszkód,  konkursy, atrakcje dla dzieci.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu działań na rok 2018 w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Dodaj komentarz