W niedzielę w Rzeszowie odbędzie się pierwszy triathlon.

W Rzeszowie Triathlon już w niedzielę!

RZESZÓW: TRIATHLON. 17 czerwca br., do Rzeszowa zawita triathlon. Triathlon odbędzie się na dwóch dystansach: ¼ IM i ⅛ IM. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Triathlonu Swim Tri Rzeszów. Na krótszym dystansie podczas pływania trzeba będzie pokonać 475 m, potem 22 km na rowerze i 5,25 km biegiem. Dłuższy dystans to odpowiednio: 950 m, 45 km i 10,5 km.

Pływać będziemy na żwirowni, potem jazda rowerem w kierunku ul. Jana Pawła, bieganie zaplanowane jest na bulwarach. Trzeba mieć swój rower. Zapewniamy pełną ochronę w wodzie i na drodze, a także posiłek regeneracyjny – mówi Bogdan Serwiński ze Swim Trim Rzeszów

Biuro zawodów będzie na parkingu nad Wisłokiem przy firmie Pratt & Whitney Rzeszów przy ul. Żeglarskiej. Udział w triathlonie jest płatny. Ceny zaczynają od 129 zł. Im bliżej zawodów, tym cena wzrasta. Zapisy na stronie www.swimtri.pl. Nie ma limitu zawodników.

Triathlon Rzeszów ma na celu promowanie i popularyzowanie zdrowego trybu życia i aktywności sportowej poprzez uprawianie triathlonu.

To wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Triathlon Rzeszów ma na celu promowanie i popularyzowanie zdrowego trybu życia i aktywności sportowej poprzez uprawianie triathlonu.

To wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Zawody odbędą się na dystansach:
– ¼ IRONMAN (dolny limit wieku to 18 lat),
– ⅛ IRONMAN (dolny limit wieku to 16 lat),
– sztafeta na dystansie ¼ IRONMAN,
– zawody biegowe dla dzieci i młodzieży.

Start oraz strefa T1 – Żwirownia, Kwiatkowskiego 35-001 Rzeszów, Strefa T2 i meta zawodów – parking nad Wisłokiem przy firmie Pratt & Whitney Rzeszów S.A. (ul. Żeglarska).

Pływanie:
– dystans ¼ – 950 m (dwie pętle z wyjściem z wody),
– dystans ⅛ – 475 m (jedna pętla).
Start do pływania nastąpi z linii brzegowej plaży miejskiej przy Żwirowni. Meta pływania ulokowana będzie na północnym krańcu Żwirowni. Spodziewana temperatura wody w czerwcu: 16-21°C. Na zawodach, z uwagi na bezpieczeństwo, obowiązuje nakaz pływania w piankach neoprenowych, triathlonowych. Limit czasu na ukończenie pływania – 40 minut.

Rower:
– dystans ¼ – 45 km (dwie pętle ze strefy T1 w kierunku Przylasku przez ulicę Jana Pawła II oraz powrót do skrzyżowania przy strefie T1),
– dystans ⅛ – 22,5 km (1 pętla ze strefy T1 w kierunku Przylasku przez ulicę Jana Pawła II oraz powrót do skrzyżowania przy strefie T1).
Dojazd ulicą Kwiatkowskiego przez zaporę do strefy T2.
Meta trasy kolarskiej zlokalizowana będzie na parkingu firmy Pratt przy ulicy Żeglarskiej. Trasa z jednym większym wzniesieniem na pętli .Oznaczenia długości trasy co 5 km. Na całej trasie ruch drogowy zamknięty. Zawody w konwencji bez draftingu! Dozwolone kolarskie rowery szosowe oraz rowery triathlonowe do jazdy na czas. Limit czasu ukończenia pływania i jazdy rowerem – 3:00 godziny.

Bieg:
– dystans ¼ – 10,5 km, ze strefy T2 do mety 2 pętle po parku nad Wisłokiem,
– dystans ⅛ – 5,25 km, ze strefy T2 do mety 1 pętla po parku nad Wisłokiem.
Bieg będzie odbywał się na trasie całkowicie płaskiej. Nawierzchnia: asfalt. Oznaczenia długości trasy co 1 km. Limit ukończenia zawodów – 4,5 godziny.

Nagrody

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Triathlon Rzeszów, otrzymają na mecie pamiątkowe medale.
Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej na 15 minut przed ceremonią wręczenia nagród.
W przypadku nieobecności na ceremonii wręczenia nagród, nagrody będzie można odebrać tylko w siedzibie Organizatora.
Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji OPEN mężczyzn i OPEN kobiet otrzymają nagrody finansowe i puchary. Wysokość nagród finansowych podana jest na stronie www.swimtri.pl w zakładce „Nagrody”.
Zdobywcy miejsc I-III w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe statuetki.
Zdobywcy miejsc I-III w kategorii Najlepszy Rzeszowianin i Najlepsza Rzeszowianka otrzymają pamiątkowe statuetki.

Nagrody dla uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych:

– Puchary i nagrody rzeczowe od sponsorów za zajecie I – III miejsca w klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasyfikacjach oraz dyplomy za zajęcie miejsc IV-VI.
– Wszyscy zawodnicy i zawodniczki zostaną̨ wyróżnieni koszulkami i okolicznościowymi medalami za ukończenie zawodów.

Niezbędnik zawodnika

Dostępny jest niezbędnik zawodnika. Zapraszamy do pobrania tutaj

Szczegółowe informacje: http://swimtri.pl/

Dodaj komentarz