Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 10 czerwca 2018 r. na terenie województwa podkarpackiego

W niedzielę, 10 czerwca 2018 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podkarpackiego. Zbliżająca się korekta rozkładu jazdy spowodowana jest przede wszystkim pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych.

Od 10 czerwca 2018 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów regionalnych uruchamianych na terenie województwa podkarpackiego. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo – inwestycyjnych prowadzonych przez Zarządcę infrastruktury kolejowej – Polskie Linie Kolejowe S.A.

Najistotniejsza zmiana dotyczy południowej części województwa podkarpackiego.

W związku z końcem prac modernizacyjnych na linii nr 106, od 22 czerwca zostanie przywrócony ruch pociągów na liniach 106/108/107. Wraca „Bieszczadzki Żaczek” do Komańczy i połączenie weekendowe z Rzeszowa do Gorlic. Już 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (Połączenie w Dobrej Cenie) oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec. Dodatkowo już od 2 lipca od poniedziałku do piątku będą kursowały nowe pociągi z Rzeszowa do Łupkowa oraz z Jasła do Komańczy co stwarza możliwość codziennego bezpośredniego dotarcia ze stolicy województwa w Bieszczady.

Ponadto, od 22 czerwca, na linii 106 zaczną funkcjonować nowe przystanki osobowe
tj. Zaborów Błonia, Markuszowa oraz Jasło Fabryczne, na których będą się zatrzymywały pociągi regionalne.

Od 30 czerwca do końca sierpnia w soboty i niedziele będzie kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza. Krótki czas jazdy i komfort podróży, a także niska cena biletów zachęcają do wybrania się na jednodniową wycieczkę. Cena biletu normlanego według „Taryfy Podkarpackiej” to 12,10 zł.

Dla miłośników podróżowania na przepiękne Roztocze dobrą informacją jest to, że od 23 czerwca do końca wakacji w soboty i niedziele będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów – Zamość. Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce – „Green Velo”. Pociągi dedykowane do obsługi połączenia Rzeszów – Zamość są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe co z pewnością ułatwi bezpieczny przewóz „jednośladu”.

Na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów uległy nieznacznej zmianie.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 1 września.

Poniżej w załączeniu szczegółowy rozkład jazdy na poszczególnych liniach kolejowych.

Na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów uległy nieznacznej zmianie.

Od września na liniach 106 (Rzeszów – Jasło), 108 (Stróże-Krościenko) i 107 (Zagórz-Łupków) liczba kursów pociągów Polregio wzrośnie. Po osiem dodatkowych połączeń będzie pomiędzy Rzeszowem a Jasłem i Jasłem a Sanokiem / Zagórzem oraz sześć pomiędzy Sanokiem / Zagórzem a Komańczą.

Jesienne zmiany szykują się także na innych liniach. Pomiędzy Rzeszowem a Dębicą na linii 91 od września będzie kursowała nowa para pociągów. Również od września, na linii 68, wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie, a także zostaną wprowadzone nowe połączenia pomiędzy Stalową Wolą Rozwadów a Rudnikiem nad Sanem.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 1 września.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii płatnej Przewozów Regionalnych: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronie www.polregio.pl.

ZMIANA ROZKŁADU JAZDY POLREGIO

 

Dodaj komentarz