Awaryjne lądowanie awionetki na autostradzie A4 [FOTO]

Policjanci zabezpieczają miejsce awaryjnego lądowania awionetki na autostradzie A4 w Trzebownisku. Samolot wylądował na pasach w kierunku Przemyśla. Około godz. 9.30 ruch na tym odcinku autostrady został przywrócony.

Po godz. 7 na autostradzie A4 w Trzebownisku doszło do awaryjnego lądowania awionetki, najprawdopodobniej na skutek awarii silnika. Nikt nie doznał obrażeń, nie doszło też do kontaktu z żadnym pojazdem. Zablokowany był prawy pas ruchu w kierunku Przemyśla. Płynność w ruchu na tym odcinku autostrady została przywrócona około godz. 9.30.

O zdarzeniu powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Tuż po godzinie 7 rzeszowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o lądowaniu awionetki na autostradzie A4 w Zaczerniu.
Okazało się że na autostradzie, na 576 kilometrze pomiędzy węzłami Rzeszów Północ – Rzeszów Wschód wylądowała dwumiejscowa sportowa awionetka typu Technam P2008-JC.
Samolot wylądował na jednym z pasów autostrady prowadzącym w stronę Korczowej. Na pokładzie awionetki były dwie osoby, na szczęście nic im się nie stało. Samolot nie został uszkodzony. Nie ucierpiał także żaden z kierowców podróżujących autostradą.
O lądowaniu poinformowana została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. W samolocie zostały zdemontowane skrzydła, następnie na lawecie został zwieziony z autostrady.
Okoliczności lądowania awionetki wyjaśni PKBWL oraz Policja.

Na miejscu zdarzenia obecne były 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z rzeszowskiej komendy PSP oraz 3 zastępy Lotniskowej Służby Ratowniczej z Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: KM PSP w Rzeszowie

 

Dodaj komentarz