Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 31.12.2017r.

1. Dzisiaj zakończenie roku Pańskiego 2017 r., po każdej Mszy świętej nabożeństwo na zakończenie roku. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro, w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku 2018.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16:00, o 17:00 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ, po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej NSPJ za grzechy osobiste, społeczne i rodzinne.
W tym miesiącu w pierwszy piątek zmiana tajemnic różańcowych i składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana.

5. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to Misyjny Dzień Dzieci. Składka przeznaczona jest na misje. Tym dniu przypada 33 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i 30 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, modlimy się w ich intencjach.

6. Za tydzień 7 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego, koniec okresu Narodzenia Pańskiego, tradycyjny śpiew kolęd do 2 lutego.

7. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na wtorek i piątek proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Wolanin Anna, 2)Białek Teresa, 3)Wisz Jolanta, 4)Głowiak Ewa, 5)Krata Teresa, 6)Jachowicz Maria, 7)Wisz Elżbieta, 8)Jachowicz Lidia, 9)Jachowicz Zofia, 10)Gunia Anna.

9. Od wtorku do czwartku kolęda – wizyta duszpasterska od godz. 15:00 – 20:00 odwiedzę parafian Strażów centrum od Laskowskiej Marii w kierunku Kamieńca, następnie za koleją (Zakęcina) średnio do 20 rodzin dziennie.

10. W tygodniu Msza św. od wtorku do czwartku o godz. 7:00, w piątek o godz. 7:00 i 17:00.

11. Sprawozdanie z pracy duszpasterskiej w parafii 2017 r.


11. Sprawozdanie z pracy duszpasterskiej w parafii Strażów w 2017 r.

Chrzty: 28
Pogrzeby: 16
Śluby: 8
I
komunia św. przyjęło: 22
s.Bierzmowania: 18
s.Chorych, co miesiąc: 20

Na wiosnę odbyły się rekolekcje wielkopostne, z dużym udziałem i zaangażowaniem parafian dokonano w październiku 2017 r. Intronizacji NSPJ w naszej parafii. Intronizacja poprzedzona była rekolekcjami, które prowadził o. Redemtorysta, a intronizację przyjmował ks. Bp Damian Muskus z Krakowa, rodak Leżajski. Obecnie co tydzień grupa ponad 20 parafian Adoruje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie modląc się za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

Aktywnie działa Schola, Kółko Misyjne Dzieci, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Caritas. Przyjmujemy, gościmy co roku pielgrzymkę Przemyską w parafii, poczęstunek przygotowują parafianki z Caritas i z innych organizacji oraz wolontariusze.

W parafii przy ołtarzu służy 20 ministrantów w tym są też lektorzy. Ale myślę, że powinna być liczba drugie tyle i apeluję do rodziców o zachęcenie i nie zabranianie służyć chłopcom jako ministranci.

Dziękuję za pracę wszystkim, którzy przyczyniają się do upiększania liturgii i funkcjonowania parafii.

Bogu dziękujemy za kleryków Jakuba V roku z WSD w Rzeszowie i Damiana z III roku z WSD w Przemyślu. Modlimy się o realizację powołania i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne w parafii.

Składam serdeczne podziękowania ofiarodawcom za wpłacanie ofiar pieniężnych na potrzeby parafii tych znanych i anonimowych, bo dzięki ofiarności parafian z tacy, indywidualnych wpłat parafia nie ma zadłużenia.

Dziękuję za życzliwość i proszę o dalszą pomoc i współprace w nowym 2018 roku.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Dodaj komentarz