W niedzielę zbiórka rzeszowskiego Caritasu na pomoc ofiarom wichury na Pomorzu

W niedzielę w kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy do której doszło w dniu 11 sierpnia br.

Zbiórkę w parafiach ogłosił biskup rzeszowski Jan Wątroba. To jest gest naszej solidarności. Inne województwa pomagały mieszkańcom Podkarpacia, np. w czasie powodzi. Teraz my prosimy o pomoc dla poszkodowanych Pomorzan – mówi ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, wolontariusze po każdej mszy św. będą zbierali pieniądze do puszek przed kościołami. Przypominamy, że zbiórka trwa do końca sierpnia a osoby chcące do niej dołączyć mogą:

  • wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
  • dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Poszkodowanych wesprze także Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc który uznał że rzeszowski urząd miasta na wsparcie ofiar nawałnicy przeznaczy 100 tys. zł pomorskiemu sołectwu Rytel na pomoc w usuwaniu zniszczeń powstałych podczas ubiegłotygodniowej nawałnicy.

Apel Przewodniczącego Episkopatu o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic

Z apelem o wsparcie dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Wyraził również solidarność z poszkodowanymi i zapewnił o modlitwie.

Publikujemy treść Apelu: 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę

 W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. 

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE


Zdjęcie ilustracyjne: Caritas Polska

Dodaj komentarz