Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017r.

1. Dziś po Mszy świętej można złożyć datki do puszek na wycieczkę dla Scholi i ministrantów jako podziękowanie za całoroczną oprawę liturgiczną podczas uroczystości kościelnych.

2. W środę Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie Nabożeństw Majowych.

3. W czwartek rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych do NSPJ o godz. 18:00 i Msza św.  po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy modlitewnej za grzechy nasze i całego świata. W niedzielę Nabożeństwo o godz. 15:45 i Msza święta.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kamińskiej Zofii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8:00. Pierwsza sobota zmiana tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam i Nabożeństwo Fatimskie, przynosimy na procesję świece.

6. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. W niedzielę, 4 czerwca, w Święto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie i naprawę instalacji dzwonów.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek  i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Majerska Marta, 2)Krzyżańska Bożena, 3)Płoch Renata, 4)Węgrzyn Tomasz, 5)Kuraś Danuta, 6)Rapiej Aleksandra, 7)Gancarz Wanda, 8)Kania Anna, 9)Biały Elżbieta.

9. W następną niedzielę o godz. 16:00 Msza święta i IV Dekanalny Przegląd Pieśni Maryjnych. Zapraszamy wszystkich parafian. Na Mszy św. o godz. 16:00 będzie śpiewał Chór Kantylena z Rzeszowa.

10. Nabożeństwo Majowe i Czerwcowe o godz. 18:00 i Msza święta, w niedzielę Litania do NSPJ o godz. 15:45 i Msza święta, w sobotę Msza św. o godz. 7:00 i 18:00 Nabożeństwo Fatimskie, w sobotę o godz. 14:00 Msza święta ślubna.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:  
1) Konrad Filip Rakszawski, stan wolny, syn Wiesława Stopyry i Wandy Rakszawskiej, ur. w Rzeszowie, zam. W Parafii Leżajsk oo. Bernardyni z Ewą Marią Trzyna, stan wolny, córka Krzysztofa i Beaty Stefanowskiej, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, parafia Strażów. Zap. III.

  2)Łukasz Marek Barnat, stan wolny, syn Bogusłwa i Ireny Drabicka, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Anną Możdżeń, stan wolny, córka Janusza i Renaty Trawka, ur. w Rzeszowie, zam. w Malawie, Parafia Malawa. Zap. II

3)Marcin Kiwała syn Pawła i Marii Kluz, stan wolny, ur. w Łańcucie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Winiarską córka Kazimierza i Krystyny, stan wolny, ur. w Brzozowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Zalesie. Zap. I

4)Ireneusz Nowak syn Marka i Ireny Czyrek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Pauliną Anną Jakubowską córka Marka i Marty Czach, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. W Jasionce, Parafia Jasionka. Zap. I


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
źródło: youtube.com

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

Dodaj komentarz