Uwaga na dziury w jezdni na drogach w gminie Krasne. [FOTO]

Teraz na drogach jest ich najwięcej. Najgorsze dziur są na odcinku od przejazdu kolejowego do stacji PKP w Strażowie. Mimo wielokrotnych interwencji od ponad trzech lat nikt ze służb zarządcy drogi nie zwraca uwagi na pogarszający się stan jezdni,  powiększających się dziurach w nawierzchni jezdni uniemożliwiający bezpieczne poruszanie się po niej.

Przełom okresów zimowego i wiosennego jest ciężki dla kierowców. Wilgoć i wahania temperatury w okolicach zera stopni przyspieszają wypadanie dziur w jezdniach. Często są one pokryte kałużami i w czasie jazdy trudno je dostrzec. Uderzenie w taką wyrwę może prowadzić do wielu usterek. Bardzo często dochodzi do uszkodzenia felgi, amortyzatora, a nawet wahacza.

Jeśli uszkodzisz na nich samochód, możesz żądać odszkodowania.

Aby uniknąć kosztownych napraw, najlepiej podczas opadów jeździć wolniej i omijać kałuże. Jeżeli mimo to kierowca uszkodzi samochód na dziurze w jezdni, warto postarać się o odszkodowanie, występując o nie do zarządcy drogi. Właściciele dróg raczej zawsze ubezpieczają się od takich sytuacji i przy udokumentowaniu zdarzenia, kierowca nie powinien mieć problemów z uzyskaniem odszkodowania. Oczywiście jeżeli kierowca w miejscu zdarzenia jechał zgodnie z przepisami. W takim przypadku warto zadbać o świadka, a na miejsce wezwać policję, która sporządzi notatkę. Można też zrobić kilka zdjęć przedstawiających zajście i uszkodzenia.

W przypadku drogi gminnej kierowca z roszczeniami powinien wystąpić do Urzędu Gminy. Na drogach wojewódzkich odpowiedzialnym za stan nawierzchni jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na drogach krajowych odpowiedzialność spoczywa na GDDKiA.

Wszelkie sygnały i uwagi dotyczące utrzymania dróg publicznych zlokalizowanych na terenie gminy Krasne, według ich kategorii, należ zgłaszać na podane poniżej numery telefonów:

Drogi gminne:           504 792 021

Drogi powiatowe:    17 229 07 82 (Malawa), 17 771 28 02 (Krasne, Palikówka, Strażów)

Drogi krajowe:          19 111 (Informacja drogowa, obowiązuje na terenie całej Polski)

Po naszej kolejnej interwencji UG Krasne zwrócił się z oficjalnym pismem do zarządcy o naprawę drogi. Oczekujemy na odpowiedz wraz z podanie terminu wykonania prac remontowych.

 

One thought on “Uwaga na dziury w jezdni na drogach w gminie Krasne. [FOTO]

Dodaj komentarz