Ruszyła akcja Szybki PIT 2017

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT).

Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.

Rozpoczynamy akcję Szybki PIT

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). W ramach kampanii Szybki PIT przygotowanych zostało dla podatników wiele udogodnień.

Składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji przygotowanych zostało dla podatników wiele udogodnień ułatwiających rozliczenia:
24 – 25 marca (piątek – sobota) w 7 galeriach handlowych zostaną organizowane punkty do rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet.
• w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową;
• w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne – ich terminy będę podawane na bieżąco;
27 i 28 kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej.

Kampanii Szybki PIT towarzyszy strona internetowa www.szybkipit.pl. Zawiera ona aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. Na stronie dostępny jest także formularz: Zadaj pytanie.

Z kolei na Portalu Podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze oraz będą mogli skorzystać z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

W 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada w tym roku na 2 maja.

Nasza strona zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych.

Z kolei na Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie) wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (planowane od 15 marca br.).

Akcja będzie też obecna na Facebooku (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Dodaj komentarz