Ruszyły zapisy na II edycję Samoobrony Kobiet.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie przyjmuje zapisy na II edycję bezpłatnych szkoleń z samoobrony dla kobiet w Rzeszowie, które będą trwały do 14 czerwca.

Samoobrony Kobiet.
Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne.  Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Celem projektu Samoobrona Kobiet  jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Zajęcia skierowane są do pań, które ukończyły 18 lat, posiadają obywatelstwo polskie oraz deklarują dobry stan zdrowia. Ważne jest również, aby na czas trwania szkolenia posiadały aktualne ubezpieczenie od następstwa nieszczęśliwych wypadków.

W Rzeszowie zajęcia odbywają się w obiekcie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej 5. Na drugą edycję kursu z samoobrony dla kobiet, której rozpoczęcie jest planowane na wrzesień br., można się zgłaszać się do kpt. Artura Chrzęszczyka, tel. 261 156 112 lub e-mail: wkurzeszow@wp.mil.pl

Druga edycja projektu już we wrześniu 2017 r. Zapraszamy!

Pamiętaj – nowe umiejętności, których nauczysz się podczas spotkań, dadzą Ci przewagę nad przeciwnikiem.

Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentowali kursantkom wszystkie techniki, które są realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć była poprzedzona rozgrzewką przygotowującą do wysiłku,  ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzymała promocyjny pakiet startowy.


Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do instruktorów dostępne są na stronie internetowej www.mon.gov.pl.

“Kurs Samoobrony dla kobiet organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów Wojska Polskiego mają na celu pokazanie możliwości reagowania w przypadku zaskoczenia i zagrożenia atakiem fizycznym.

Uczestniczki kursu poprzez trening będą mogły rozwinąć umiejętności samoobrony. Podczas zajęć kobiety będą uczone, jak adekwatnie reagować na zagrożenia.

Kurs pozwoli na wytrenowanie nawyków obronnych oraz naukę podstawowych technik samoobrony.

Zachęcam do udziału w zajęciach. To okazja do treningu z najlepszymi specjalistami Wojska Polskiego z zakresu walki wręcz i samoobrony”.

 

źródło: WKU Rzeszów

Dodaj komentarz