Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

1. W ciągu 12 miesięcy kościół w Polsce za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia finansowego w różnej formie ponad 2 milionom uchodźcom z Ukrainy. Te pomoc świadczy również na dużą skalę Caritas Diecezji Rzeszowskiej i dlatego dzisiaj 26 lutego po każdej Mszy św. odpowiadając na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego będzie zbiórka do puszek środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

2. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Emilii Pasierb.

4. W czwartek o godz. 17:00 spotkanie dla młodzieży z kl. VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15:20. Zapraszam.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 16:00. W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, zmiana tajemnic różańcowych, składka na radio Maryja i TV Trwam.

7. W sobotę 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Dzień imienin księdza biskupa seniora Kazimierza Górnego. Modlimy się w jego intencji.

8. 5 marca w 2 niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać: „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „Z misjonarzami budujemy kościół”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”. Składka z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Maria Kiwała, 2)Tomasz Kiwała, 3)Zofia Zofia Ruszel, 4)Adrianna Ruszel, 5)Grażyna Puziewicz, 6)Marta Michnar, 7)Jadwiga Nawojska, 8)Anna Kawa, 9)Paulina Peszko, 10)Elżbieta Peszko.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Błogosławieństwo krzyży, poświęcenie książeczek i rozdanie kandydatom do bierzmowania z klasy VIII. Po sumie spotkanie dla rodziców bierzmowanych.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na witraże do kościoła w ubiegłym tygodniu w kopertach na tacę: ze Strażowa z nr 421, 219, 364, 356b, 153, 301, 225, 333, od grupy sprzątającej, na konto: anonimowo. Bóg zapłać. Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

12. Caritas Diecezji Rzeszowskiej dziękuje za wspieranie wszystkich dzieł miłosierdzia i z nadzieją na dalszą współpracę z wiernymi w parafii kolejny raz przekazuje na wielki post skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”, baranki wielkanocne – cukrowe – ofiara 7 zł, które stały się znakiem życzliwości i ofiarności na rzecz ubogich i chorych seniorów wspieranych przez caritas. Skarbonki i baranki są na stolikach za ławkami. W 2 niedzielę Wielkanocną  Miłosierdzia Bożego –  skarbonki „Jałmużna Wielkopostna” składamy do kosza przed ołtarzem.

13. Od 1 marca ks. Paweł w Przemyślu rozpocznie Msze św. gregoriańskie za śp. Mieczysław Gancarz. Gdy przyjedzie w II niedzielę Wielkiego Postu odprawi gregoriankę rano o 7:30.

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


ogłoszenie społeczne

Dyrektor SP w Strażowie informuje, że od 1 marca br są zapisy dzieci do klasy I SP w Strażowie.  Szczegółowe informacje będą podane na stronie internetowej szkoły od dnia 28 luty 2023 r.

Intencje Mszalne od 27.02. do 05.03.2023 r.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2023

1. Niedziela Wielkiego Postu

JEŚLI JESTEŚ SYNEM BOŻYM

CARITAS BLIŹNI W POTRZEBIE przekaż nam 1,5% podatku

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

Rzecznicy Kościołów chrześcijańskich: Nasza wiara i nadzieja znajdują się w Chrystusie

Rzecznik Episkopatu na Wielki Post: Wewnętrzne nawrócenie jest drogą do Chrystusa

Papież zachęcił Polaków do modlitwy za misjonarzy

Podsumowanie działań Caritas na rzecz ofiar wojny na Ukrainie

Przewodniczący Episkopatu zachęca do podjęcia „postu oczu”

Katecheza na rozpoczęcie Wielkiego Postu

Ponad 3 tysiące uczestników Drogi Krzyżowej przeszło ulicami Rzeszowa

Dodaj komentarz