Ostatni weekend wakacji. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji. Piękna, słoneczna pogoda, zachęca do spędzenia ich poza domem. Wiele osób właśnie na ten weekend zaplanowało również powrót z letniego wypoczynku. Dlatego na drogach naszego regionu może zrobić się tłoczno. Podkarpaccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżujących. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

Już za kilka dni dobiegną końca tegoroczne wakacje. Wile osób będzie chciało wykorzystać jeszcze ten ostatni weekend na wyjazdy. Niektórzy zaplanują powroty. Na drogach naszego regionu możemy więc spodziewać się większego ruchu. Podkarpaccy policjanci dołożą wszelkich starań, aby było bezpiecznie.

Wybierając się w podróż pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii.

Pamiętajmy też, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Dostosujmy odpowiednio swój sposób poruszania się po drogach do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy.

Zadbajmy również o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek.

Dodaj komentarz