Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu Tour de Pologne

W środę, 3 sierpnia na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będzie rozgrywana część V etapu 79. wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne UCI Word TOUR”. Wyścig odbywać się będzie przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym. Policjanci apelują o ostrożność.

W najbliższą środę, 3 sierpnia 2022 roku, odbędzie się kolejny etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z organizowanym wydarzeniem na terenie powiatu łańcuckiego będą występować utrudnienia w ruchu.

Przejazd drogami powiatu łańcuckiego przewidywany jest w godz. 12.00 – 13.30. Start V etapu wyścigu nastąpi w Łańcucie na ul. Kościuszki przy Miejskim Domu Kultury. Zawodnicy pojadą ulicami miasta w kolejności: Grunwaldzka, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Bohaterów, Kraszewskiego, Cetnarskiego, Słowackiego, Kr. Elżbiety, Mickiewicza, Mościckiego. Następnie wyścig przejedzie przez następujące miejscowości: Wysoka, Albigowa, Kraczkowa, Cierpisz, Wola Rafałowska, Handzlówka, Husów, Markowa.

W związku z wyścigiem utrudniania wystąpią na wyżej wymienionych ulicach. Będzie również obowiązywać na nich zakaz parkowania. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i cierpliwość, a także w miarę możliwości o wybieranie alternatywnych dróg, omijających te, na których będą utrudnienia. Przypomina jednocześnie o obowiązku stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem.

Trasa wyścigu na terenie powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa przebiegać będzie: około godz. 12.40, wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Łańcuta do Woli Rafałowskiej. Następnie w Handzlówce wjedzie na teren powiatu łańcuckiego. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu około godz. 11.50.

Wyścig ponownie wjedzie na teren powiatu rzeszowskiego w Bachórzu około godz. 14.50. Dalej kolarze pojadą przez Dynów, Wyręby, Kąkolówkę, Błażową, Błażową Dolną, Nowy Borek, Kielnarową do Tyczyna. Ruch zostanie wstrzymany w Bachórzu około godz. 13.30, a następnie sukcesywnie wstrzymywany będzie w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy.

W Tyczynie pierwsi zawodnicy spodziewani są około godz. 15.40. Przejadą ulicami Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godz. 14.50.

Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godz. 16. W Rzeszowie wyścig przejedzie pętlą prowadzącą ulicami: Pienińską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, ul. Lisa -Kuli, al. Cieplińskiego. Tam zawodnicy nawrócą i rozpoczną kolejne okrążenie ulicami: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), Most Karpacki, al. Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), al. Sikorskiego, ul. Łukasiewicza, ul. Wieniawskiego, ul. Matysowska, ul. Św. Walentego, Św. Rocha, ul. Paderewskiego, al. Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, ul. Kilara, ul. Lenartowicza, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety. Przyjazd pierwszych zawodników na metę przewidywany jest pomiędzy godz. 16.30, a 16.50.

Przed wyścigiem głównym w godz. 12.50 do 15.00 odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasa biegnącą przez: al. Cieplińskiego, ul.  Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcą w ul. Podwisłocze na Most Zamkowy, ul. Kilara, Plac Śreniawitów ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tą trasą zawodnicy, w zależności od wieku przejadą 4, 3 lub 2 okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od godz. 12 do zakończenia wyścigu głównego.

Pozostała część trasa wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta około godz. 15. Przez cały czas trwania wyścigu ruch na ul. Powstańców Warszawy będzie odbywał się wahadłowo z niewielkimi przerwani w celu przepuszczenia zawodników. W miarę możliwości policjanci na całej trasie będą przepuszczać ruch poprzeczny i odblokowywać ruch po przejeździe ostatnich zawodników.

Od godz. 6, częściowo zamknięta zostanie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów). Do godz. 9, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego). Po godz. 9 ulice zostaną całkowicie zamknięta dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i Lisa Kuli z ulic przyległych, tj. Moniuszki, Ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego, Mochnackiego.

 

Dodaj komentarz