Ogłoszenia parafialne 1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominamy pierwsze przyjęcie syna Bożego do ludzi, a dzisiaj kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych. Spowiedź adwentowa codziennie pół godziny przed Mszą św. przez okres adwentu trwa akcja trzeźwościowa.

2. Dzisiaj składka na ogrzewanie kościoła, a po Mszy św. puszka jako pomoc kościołowi w potrzebie, w tym roku dla Libanu.

3. W przyszłą niedzielę 5 grudnia rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00. Są to równocześnie świąteczne odwiedziny. Proszę zapisywać w zakrystii chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć komunie św. przedświąteczną, a na co dzień nie są odwiedzani z posługą sakramentalną w pierwsze piątki. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:00. Pierwsza sobota wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i adoracja grupy intronizacyjnej. Msza św. roratnia o godz. 17:00, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na dzieła radia Maryja i TV Trwam.

5. W niedzielę 5 grudnia będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Modlimy się za misjonarzy i po Mszach św. puszka ofiar pieniężnych jako pomoc kościołowi na wschodzie.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Łucji Wisz.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby z „bażantarni”:
1)Elżbieta Rączy, 2)Mariola Znamirowska, 3)Krzysztof Kot, 4)Izbela Budak, 5)Krystyna Szydełko, 6)Natalia Kurzawa, 7)Anna Ryba, 8)Gembarowski Tadeusz, 9)Lucjan Góźdź, 10)Sylwia Lecka.

8. Są do nabycia na stół wigilijny z Caritasu świeczki adwentowe, na stoliku za ławkami. Ofiara ze świeczek przeznaczona jest na wspieranie ubogich dzieci przez cały rok. Świeca duża 15 zł, świeca mała 6 zł.

9. Ks. Paweł w Przemyślu rozpocznie odprawianie gregorianki od 1 grudnia za śp. Danutę Herman.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na cmentarzu 1 listopada – na wywóz śmieci (kwota 5.331 zł). Bardzo prosimy ks. Proboszcz i radni parafialni o składanie ofiar do puszki w dalszym ciągu na wywóz śmieci z cmentarza, do tej pory parafia zapłaciła ponad 8 tyś. zł. Puszka na wywóz śmieci z cmentarza znajduję się w kościele za ławkami.

11. Parafialny Zespół Caritas zebrał ubiegłej niedzieli do puszek kwotę 671 zł. Przeznaczoną dla uchodźców. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za dar serca. Bóg zapłać.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.


Intencje mszalne od 29.11-05.12.2021 r.

EWANGELIA – OCZEKIWANIE NA POWTÓRNE PRZYJŚCIE CHRYSTUSA EWANGELIA

Nowenna przed 430. rocznicą urodzin św. Andrzeja Boboli

Droga do Betlejem. Roraty 2021

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Adwentu, 28.11.2021 r.

Coraz bliżej procesu beatyfikacyjnego Jacka Krawczyka

Papież do Polaków: Adwent przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem

Dodaj komentarz