1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

1 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Formularz dostępny jest na stronie Internetowej GUS spis.gov.pl

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczyna się 1 kwietnia (czwartek). Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Obowiązkową metodą Narodowego Spisu Powszechnego 2021 jest samospis internetowy, czyli samodzielne podawanie danych. Formularz spisowy dostępny jest na stronie Internetowej GUS: spis.gov.pl

Szczegóły dotyczące spisu znajdują się na spis.gov.pl. Co w sytuacji, gdy ktoś nie może wykonać samospisu internetowego? Należy zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon.
Udział w spisie jest obowiązkowy. Jeżeli ktoś nie dokona spisu przez internet lub telefon, rachmistrz spisowy skontaktuje się z taką osobą telefonicznie lub bezpośrednio, w celu przeprowadzenia wywiadu.

Ważne: zbierane i gromadzone w badaniach dane w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie.

Dodaj komentarz