Wypadek w Krasnem z udziałem nietrzeźwego kierującego

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Krasnem. W wyjeżdżającego z zatoki autobusowej opla astrę uderzył jadący na wprost oplem insignią. Okazało się, że kierowca insigni jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zderzenia ranni zostali kierowca i pasażerka astry. Oboje zostali przewiezieni do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 18, na drodze krajowej w Krasnem. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, kierujący oplem astrą, 29-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie zachował należytej ostrożności i gdy wyjeżdżał z zatoki autobusowej, zderzył się z jadącym na wprost oplem insignią, kierowanym przez 23-latka.

Po przebadaniu uczestników wypadku okazało się, że kierowca insigni ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziono kierowcę i pasażerkę astry.

Kierowca insigni trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Funkcjonariusze zatrzymali mu także prawo jazdy. Okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy.

Dodaj komentarz