Zmarł śp. ksiądz proboszcz z parafii Krasne

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. księdza proboszcza dr Adam Dzióba z parafii Krasne. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

W dniu dzisiejszym 12.09.2020 roku zmarł śp. ksiądz dr Adam Dzióba proboszcz parafii Krasne p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Informacja o śmierci proboszcza pojawiła się na stronię parafii w Krasnem w sobotę.

W niedzielę Msze święte będą odprawiane w kościele, według normalnego porządku przez księży spoza parafii wyznaczonych przez księdza dziekana. Kościół parafialny w Krasnem został zdezynfekowany.

Bierzmowanie młodzieży z parafii Krasne odbędzie się w późniejszym terminie.

Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że u duchownego potwierdzono obecność koronawirusa.

We wtorek 8 września proboszcz trafił do szpitala w Dębicy, gdzie wykonano mu test pod kątem COVID-19. W czwartek 10 września ksiądz proboszcz parafii w Krasnem został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Kapłan od kilku dni źle się czuł. W minioną niedzielę już nie sprawował posługi kapłańskiej.
Rzeszowski sanepid potwierdził w czwartek że duchowny ma dodatni wynik testu na COVID-19. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i ustalana jest lista osób, z którymi mógł mieć ksiądz w ostatnich dniach kontakt. Proboszcz ostatni raz kontakt z wiernymi miał w ubiegłym tygodniu.

Informacja o śmierci kapłana pojawiła się na stronię parafii w Krasnem w sobotę. Ksiądz już od kilku dni czuł się źle. We wtorek trafił do szpitala w Dębicy, gdzie wykonano mu testy pod kątem COVID-19.

Ksiądz Kanonik dr Adam Dzióba, urodził się 28 stycznia 1966 r. w Lipnicy k/Kolbuszowej jako syn Bolesława i Anny Tęcza. Egzamin dojrzałości złożył w 1985 r. po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze przemyskiej z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka w dniu 15 czerwca 1991 r.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

01.07.1991 – 23.08.1994: wikariusz w parafii pw. św. Rocha w Rzeszowie

24.08.1994 – 23.08.1996: student na KUL

24.08.1996 – 23.08.1997: Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i pracownik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

24.08.1997 – 23.08.2008: Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i katecheta w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Rzeszowie

24.08.2008 – 14.06.2010 – referent Wydziału Rodzinnego

Od 15 czerwca 2010 r. aż do śmierci był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem.

Ks. Adam Dzióba w 2008 r. uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora z teologii pastoralnej. W 2007 r. za ofiarną posługę dla Kościoła i został odznaczony Expositorium Canonicale. Natomiast w roku 2017 otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu.

W czwartek wyniki potwierdziły, że ks. dr Adam Dzióba jest chory na koronawirusa.

 

Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że u duchownego potwierdzono obecność koronawirusa.

 W czwartek ksiądz proboszcz tutejszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny został przewieziony do szpitala w Łańcucie. Kapłan od kilku dni źle się czuł. W minioną niedzielę już nie sprawował posługi kapłańskiej. We wtorek 8 września trafił do szpitala w Dębicy, gdzie wykonano mu test pod kątem COVID-19.

Rzeszowski sanepid potwierdził dzisiaj, że duchowny ma dodatni wynik testu na Koronawirusa. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i ustalana jest lista osób, z którymi mógł mieć ksiądz w ostatnich dniach kontakt.
Sanepid apeluje, aby każdy, kto mógł mieć kontakt z duchownym i zauważy u siebie objawy chorobowe, zgłosił się do oddziału sanitarno-epidemiologicznego.

Na pewno wszystkie osoby z którymi miał kontakt zostaną objęte kwarantanną.

Proboszcz ostatni raz kontakt z wiernymi miał w ubiegłym tygodniu. Sanepid ustalił, że ksiądz był w miejscowej szkole podstawowej 2 września i miał dwie godziny zajęć. Jeśli któryś z parafian miał z nim bliższy kontakt i zaobserwuje niepokojące objawy, powinien się jak najszybciej zgłosić.

W parafii Krasne do poniedziałku zostali objęci kwarantanną dwaj wikariusze. Od wtorku do soboty w parafii Krasne Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych.

Zalecono, by w kościele została przeprowadzona dezynfekcja. Na niedzielne Msze św. zostanie zorganizowane zastępstwo.

W sobotę 12 września w kościele w Krasnem miał być udzielany Sakrament Bierzmowania, w piątek miała być próba – została odwołana dla kandydatów z parafii Krasne.

Decyzją biskupa rzeszowskiego została przeniesiona do parafii Palikówka. Informujemy kandydatów, że tegoroczny Sakrament Bierzmowania, ze względu na pandemię został przeniesiony z parafii Krasne do parafii Palikówka.

W sobotę o godz. 10:00 udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z byłej VIII klasy z Parafii Strażów i Palikówka.

W piątek o godz. 18:45 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Palikówce odbędzie się próba młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

Dodaj komentarz