27. Finał WOŚP “Pomaganie jest dziecinnie proste”

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku na Podkarpaciu powstało 45 sztabów WOŚP – we wszystkich największych miastach jak Rzeszów, Stalowa Wola, Mielec, Krosno, Sanok, Tarnobrzeg czy Przemyśl, ale też w małych a czasem bardzo małych miejscowościach jak Równe, Stobierna, Skopanie czy Wara.

13 stycznia o godzinie 12:00 na rzeszowskim rynku rozpocznie się impreza, jakiej jeszcze nie było. Instalacja multimedialna z mappingiem 3D i pokazami laserów, lot balonem, pokazy sportowych aut i wozów opancerzonych, przejażdżki rajdowymi samochodami i quadami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy w Rzeszowie. Z pewnością olbrzymim atutem imprezy będą artyści, których zobaczymy w tym roku na scenie – wystąpią tu m.in.: Marta Zalewska, Izabela Trojanowska, RUDNIK, zespół Rezerwat oraz grupa Dżem, która w Rzeszowie rozpoczyna świętowanie swojego 40-lecia. Koncert poprowadzi duet: Daria Jaworska i Bartosz Gajda, a towarzyszyć im na scenie będzie Mariusz Zieliński.

Godz. 12, płyta Rynku#Dajemyserce dla WOŚP – multimedialna instalacja połączona z mappingiem 3D promująca akcję resuscytacyjną

– Serce do jazdy i samochody z duszą – pokaz wyjątkowych aut kolekcjonerskich
– Pokazy ochotniczych straży pożarnych
– Pokaz pierwszej pomocy Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego
– Pokaz kolekcjonerskich pojazdów militarnych BRDM-2, STAR 266 i UAZ 469
– Prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów “Sopelek”
– Kącik zdrowia

Godz. 13, Podziemna Trasa Turystyczna

– Szycie ogromnego serca z czerwonych materiałów dostarczonych przez mieszkańców Rzeszowa
– Budowanie ogromnego serca z klocków LEGO
Start od 13, rzeszowski Rynek

Na scenie wystąpią:

– Bartek Friedek
– Boleo & Follow The Riddim
– Mr. Pollack
– Marta Zalewska
– Izabela Trojanowska
– Rudnik
– Rezerwat
– Dżem (jubileusz 40-lecia)


Rzeszowski finał WOŚP to mnóstwo atrakcji wokół sceny, ale przede wszystkim wielkie muzyczne święto. W tym roku, na rzeszowskim rynku wystąpią wyjątkowi artyści, którzy od wielu lat całym sercem wspierają szlachetną ideę WOŚP i zdecydowali się zagrać ten koncert charytatywnie!

Koncert o godzinie 13:00 rozpoczną Bartek Friedek, Mr. Pollack i Boleo & Follow The Riddim. Następnie na scenie zaczną pojawiać się gwiazdy. Wśród nich, jako pierwsza wystąpi Marta Zalewska – niezwykle uzdolniona multiinstrumentalistka i wokalistka młodego pokolenia. Artystka wykona materiał ze swojego debiutanckiego, jeszcze ciepłego, wydanego w grudniu autorskiego krążka – albumu, który wzbudził zachwyt samej Urszuli Dudziak. Na scenie usłyszymy m.in. utwór „Więcej”.

Kolejną gwiazdą, która wystąpi dla rzeszowskiej publiczności będzie niezapomniana, podbijająca od lat serca pokoleń fanów piosenkarka i aktorka – Izabela Trojanowska. Artystka wykona utwory z różnych etapów swojej kariery scenicznej, w tym największe, elektryzujące przeboje z okresu współpracy z Romualdem Lipko i Andrzejem Mogielnickim, takie jak: „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd ile kłamstw”.

Młodszą widownię z pewnością bardzo ucieszy występ niesamowitego Rudnika, który jest doskonale znany jako gwiazda nieistniejącego już Najlepszego Przekazu w Mieście (NPWM). RUDNIK po raz pierwszy wykona na Rzeszowskim Rynku m.in. głośny hit „Zawsze do celu”, za który dostał kilka branżowych statuetek, a także zaprezentuje przedpremierowo utwory z nowej płyty „Zmierzaj zawsze do celu!” zapowiadanej na 2019 rok. Wśród nowych piosenek artysty pojawi się m.in. utwór „Robię to, co chcę!”, który zapowiadając swoją nową płytę, Rudnik wykonał na Top Of The Top Sopot Festiwal, a także singiel „Twój dzień”, który także w ramach zapowiedzi nowej płyty Rudnika, mogliśmy usłyszeć na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Kolejną gwiazdą będzie kultowa grupa Rezerwat. Założony w 1982 roku zespół, którego liderem jest gitarzysta i wokalista Andrzej Adamiak, ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt i nieśmiertelny hit „Zaopiekuj się mną”. Zespół po ponad 35 latach działalności przechodzi renesans popularności – muzyka grupy Rezerwat była wykorzystywana m.in. w świetnie przyjętym serialu Rojst wyprodukowanym przez serwis Showmax.

Zwieńczeniem Finału WOŚP w Rzeszowie będzie występ niekwestionowanej ikony polskiego rocka – zespołu Dżem, który właśnie koncertem w Rzeszowie rozpoczyna świętowanie swojego 40-lecia i wielką trasę jubileuszową liczącą ponad 70 koncertów. Dżem to grupa, której twórczość jak mało która odcisnęła się w świadomości milionów fanów. Ponad 50 zespołów muzycznych w Polsce gra ich repertuar, każdy młody człowiek sięgający po gitarę zaczyna swoją przygodę z muzyką od takich utworów jak „Whisky” czy „Czerwony jak cegła”. Ich przebój „Wehikuł czasu” zagrała sama Metallica podczas tegorocznego koncertu w Krakowie.

Koncert poprowadzi duet: Daria Jaworska – wokalistka znana m.in. z anteny radia RMF FM, która wraz z zespołem ENEJ nagrała doskonale wszystkim znany cover „Nasze Randez Vous” z repertuaru zespołu Kombi wraz z Bartoszem Gajdą – rewelacyjnym komikiem, konferansjerem, kabareciarzem, stand-uperem i youtuberem kojarzony m.in. ze współpracy z kabaretem Łowcy. B. Towarzyszyć na scenie im będzie, doskonale znany dla rzeszowskiej widowni – Mariusz Zieliński.

Oprócz wspaniałej muzyki na zgromadzoną na rzeszowskim rynku publiczność czeka prawdziwa moc atrakcji. Podczas 27. Finału WOŚP w Rzeszowie będzie można wziąć udział w wielu akcjach, takich jak:
– Turniej miast odbywający w się trzech konkurencjach – „Ściskawa” – czyli zbiórka jak największej liczby ludzi na określonej powierzchni w kształcie serca, konkurs składania puszek WOŚP na czas oraz konkurencja w układaniu puzzli ze zdjęć specjalistycznego sprzętu medycznego,
– Szycie ogromnego serca – szycie ogromnego, patchworkowego serca z resztek czerwonych materiałów w Podziemnej Trasie Turystycznej. Gigantyczne serce zostanie pod koniec wieczoru zaprezentowane na scenie,
– Składanie serca z klocków LEGO o powierzchni 6 m kw. odbywające się również w Podziemnej Trasie Turystycznej. W zabawie może wziąć udział nawet 150 osób, a do jego budowy zostanie wykorzystanych ok. 20 tysięcy klocków,
– Serce do jazdy i samochody z duszą – pokaz wyjątkowych aut kolekcjonerskich. Dzięki uprzejmości jednego ze sponsorów już od godziny 12:00, na rynku zostaną zaprezentowane wyjątkowe auta sportowe, takie jak m.in. Porsche 911 Tubo S, Maserati 3200 GT, Maserati Ghimbi 2, BMW 750. Odwiedzający będą mieli nie tylko wyjątkową możliwość obejrzenia tych samochodów z bliska, ale będą mogli również wylicytować samodzielną jazdę tymi demonami prędkości,
– W górę serca, czyli przelot balonem. Nie lada atrakcją będzie możliwość wylicytowania przelotu balonem, który wystartuje bezpośrednio z rzeszowskiego rynku,
– #dajemyserce dla WOŚP – multimedialna instalacja połączona z Mappingiem 3D promująca akcję resuscytacyjną przygotowana przez Centrum Medyczne MEDYK.

Podczas całego wydarzenia, na podświetlonym na czerwono podeście, ochotnicy będą mogli na specjalnych szkoleniowych manekinach nauczyć się ratujących życie technik resuscytacji. Uciskając interaktywne fantomy będą tworzyć „pozytywną energię”, która specjalnymi diodowymi rurami będzie „tłoczona” prosto do budynku Ratusza. Dzięki projekcji mappingowej zobaczymy, jak budynek Ratusza będzie stopniowo ładowany niczym bateria w telefonie. Poziom pozytywnej energii będzie sukcesywnie rosnąć, a kiedy w kulminacyjnym momencie osiągnie 100 procent, widzowie zobaczą niepowtarzalne, spektakularne widowisko – połączenie cyfrowych efektów wizualnych z techniką laserową.

Wszystkie te niesamowite wydarzenia będą relacjonowane na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

https://www.facebook.com/events/735640956782600/

Oto co zaplanowały pozostałe sztaby WOŚP w Województwie Podkarpackim:

Dodaj komentarz