W Rzeszowie rusza wakacyjne kino plenerowe – pierwszy pokaz w piątek

W Rzeszowie rusza wakacyjne kino plenerowe pn. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Projekt, rusza w najbliższy piątek 29 czerwca.

Pierwszy pokaz – film z 1922 r. w reżyserii Edwarda Puchalskiego pt. „Rok 1863” – odbędzie się 29 czerwca o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie (ul. Sokoła 8, wstęp wolny).

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

 

 

Dodaj komentarz