Wybudowano studnię im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego dla Mieszkańców Zambii

1 kwietnia br. w Niedzielę Wielkanocną w Likumbi (Zambia) po mszy świętej odbył się akt poświęcenia studni im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego, której ofiarodawcami są mieszkańcy z Podkarpacia w Polsce.


Parafianie z Likumbi bardzo serdecznie dziękują za dar serca woda w Afryce to życie.

Organizatorzy akcji “Makulatura na misje” składają ogromne słowa podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do tej realizacji.

Problemem krajów afrykańskich jest duża zachorowalność na takie groźne choroby, jak cholera czy ameboza. Wynika to z tego, że aż 45 proc. ludności Afryki jest pozbawiona dostępu do wody pitnej, a 65 procent do urządzeń sanitarnych – informuje koordynator akcji Ryszard Łuczyk

Przypomnijmy że w akcję “Studnie dla Afryki” włączają się szkoły, parafie, urzędy i różne instytucje z naszego regionu. Kontenery na makulaturę stoją w kilkudziesięciu miejscowościach Podkarpacia.

Foto. ks. Piotr Popis


Pomóżmy wybudować kolejną studnię w Czadzie

„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego.”
(Kardynał Stefan Wyszyński)

TYSIĄCE LUDZI CZEKA NA NASZĄ POMOC !

PRZYJDŹ I TY ! Nigdy pomoc potrzebującym nie była tak łatwa – wystarczy przynieść niepotrzebną makulaturę. Razem zbierzmy tyle, że wystarczy na budowę studni ratujących życie w Czadzie.

Niedawno w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczęto akcję zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Czadzie. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Archidiecezją Przemyską oraz Polską Fundacją dla Afryki.

Woda jest podstawą życia ! Bez niej człowiek umiera w ciągu paru dni !

Czad_woda2Akcja ma na celu pomóc mieszkańcom Czadu, którzy na co dzień przemierzają duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Warto zaznaczyć, że w tym rejonie pracują nasi  misjonarze diecezjalni od podszewki znający lokalne warunki i potrzeby. Wiedzą, gdzie i ilu ludzi potrzebuje czystej wody, gdzie należy kopać studnie. Woda w Czadzie to przedmiot wielkich marzeń. Mieszkańcy tego kraju, pragną przede wszystkim ugasić pragnienie oraz uprawiać ziemię, dzięki której zaspokoją także potrzebę panującego tam głodu.

UWAGA !

Do zbiórki wykorzystywane są specjalne, bezpłatne kontenery, podstawiane przy chętnie włączających się w akcję parafiach i dekanatach.

W dalszym ciągu trwa zbiórka makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Afryce. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Archidiecezją Przemyską oraz Polską Fundacją dla Afryki. Specjalne, bezpłatne kontenery, zostały umieszczone w parafiach i dekanatach, które chętnie włączyły się w trwającą Akcję.

Obecnie makulaturę można składać przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (ul. Krakowska 18) oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego (aleja Ł. Cieplińskiego 4).

Szczegóły Akcji można znaleźć tutaj: Pomóżmy wybudować studnię w Czadzie

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Bożej pomocy i wsparciu osób duchownych oraz wiernych całej diecezji, uda się zrealizować to przepiękne i pełne dobroci serca dzieło. Wszystkich pragnących nieść pomoc potrzebującym prosimy o kontakt z koordynatorami akcji:
Panem Ryszardem Łuczykiem z Grupy Charytatywnej przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku: kontakt, tel. 504-168-549;
Panią Natalią Janowiec: kontakt, tel. 889-196-979

Zobacz także

W Strażowie zbiórka makulatury na budowę studni w Czadzie

Wybudowano nowe studnie dla Saya2 i Guinera z “Makulatury na misje”– podziękowania

Dodaj komentarz