Ogłoszenia parafialne – 1 Niedziela Adwentu – 03.12.2017r.

1. Rozpoczynamy Adwent i czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Roraty o godz. 17:00 zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Spowiedź adwentowa 20 grudnia, w związku z tym, że wigilia wypada w 4 niedzielę Adwentu 24 grudnia to Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00.
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po południu Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15:30. Składka na cele diecezjalne.

2. Przez okres Adwentu trwa akcja trzeźwościowa. W sobotę 9 grudnia b.r. Diecezjalny Kongres Trzeźwości o godz. 9:00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego zespołu KEP ds. Apostolatu Trzeźwości.

3. We wtorek 5 grudnia rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

5. Caritas parafialny rozprowadza świece na stół wigilijny duże – 12 zł, małe – 5 zł, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 r. oraz „Torby Miłosierdzia” jako zbiórka żywności i środków czystości dla potrzebujących.

6. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Dotychczasowym ofiarodawcom składam „Bóg zapłać”.

7. W zakrystii są kalendarze misyjne na ścianę w cenie 5 zł.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Lidia Hajduk, 2)Lucyna Kamińska, 3)Elżbieta Kamińska, 4)Justyna Ruszel, 5)Mariola Bilut, 6)Agata Wrona, 7)Małgorzata Borowiec, 8)Barbara Szałęga, 9)Natalia Strażewska, 10)Małgorzata Kula.

9. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie medalików Niepokalanej dla dzieci komunijnych. Po mszy św. o godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

10. W 2 niedzielę Adwentu, 10 grudnia obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie kościoła katolickiego w krajach Europy wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych puszka na cel wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną kościoła katolickiego na wschodzie.

11. Roraty w tygodniu o godz. 17:00, a w piątek o godz. 18:00, w poniedziałek też Msza św. Rano o godz. 7:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com

Dodaj komentarz